2025. 01. 11. szombat

Ágota
1 EUR 414 HUF
1 GBP 494 HUF
Kezdőlap » Közélet » Köztünk szólva » Magyarország vállaljon békéltető szerepet Kelet és Nyugat között

Magyarország vállaljon békéltető szerepet Kelet és Nyugat között

Magyarországnak békéltető szerepre kell vállalkoznia Kelet és Nyugat között az európai háború elkerülése és az ukrán konfliktus politikai rendezése érdekében – tartalmazza a Magyar Békekör állásfoglalása, melyet Angela Merkel német kancellár és Vlagyimir Putyin orosz elnök közelgő budapesti látogatásával kapcsolatban adtak ki vasárnap.

A civilek szerint a keleti nyitás politikáját európai szintre kell emelni. Azt javasolják, hogy a magyar diplomácia vállalkozzon közvetítői szerepre az ukrán válság békés rendezése, a nemzetközi enyhülés és a gazdasági, biztonságpolitikai, emberjogi együttműködés elmélyítése érdekében. Tegyen ajánlatot Merkelnek és Putyinnak arra, hogy készítsenek elő, és Budapesten rendezzenek meg egy összeurópai biztonsági- és együttműködési konferenciát.

A Békekör január 18-án konferenciát tart Budapesten, hogy hangot adjon a magyar társadalom békeakaratának, és érdekének, hogy jó viszonyban éljen Kelettel és Nyugattal egyaránt.

A „Magyarország az európai békéért Merkellel és Putyinnal” című tanácskozásra meghívták a magyar kormány képviselőjét is.

Hangsúlyozzák, hogy az európai békét nem az Egyesült Államok ellen, hanem vele együtt kell elérni az új realitások és a módosuló erőviszonyok alapján.

A Békekör azért támogatja a keleti nyitást, mert az egyszerre szolgálja Magyarország szuverenitásának megerősítését és nemzetgazdasági fejlődését. Javasolják a kormánynak, hogy ne mondjon le a Déli Áramlat gázvezeték felépítéséről, és fogjon hozzá a kapcsolatok kiépítéséhez a január 1-én megalakult Eurázsiai Gazdasági Unióval.

A Békekör visszautasítja Jacenyuk ukrán kormányfő háborús politikáját, valamint Klimkin külügyminiszter tervét a kárpátaljai magyarok kettős állampolgárságának megvonásáról. A civilek álláspontja szerint az igazságos, békés rendezés az Ukrajnát alkotó népek és nemzetiségek egyenjogúságának szavatolásán múlik. Föderatív államot kell létrehozni a szemben álló ukrán felek között 2014. február 21-én kötött megállapodásból kiindulva. Nemzetiségi autonómiát sürgetnek az elszakadásig, azaz az önrendelkezés való jog elismeréséig bezárólag.

A Magyar Békekör elítélte a párizsi terrortámadást, együttérzéséről biztosította az áldozatok hozzátartozóit, és szolidaritásáról a francia népet.+++

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

A Rotary Ifjú Zseni idei nyertesei
Augusztusban fölszállt a fehér füst…, a sok-sok pályázó közül megtaláltuk azt a három tehetséges fiatalt, akik ebben az évben megnyerték pályázatunkat…

További cikkek

Újra összejöttek a Szomszédok
Újra összejöttek a Szomszédok! Janka, Jutka és Feri a régi szép időket elevenítették fel, ahonnan nem hiányozhatott természetesen a nagynéni konyakos …

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

furesz

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

– Hogy hívják a mexikói rigót?
– ???
– Rodrigó!

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés