2026. 07. 5. vasárnap

Emese, Sarolta

1 EUR 353 HUF
1 GBP 412 HUF
Kezdőlap » Kultúra » Kultúra » A sikeres forgatókönyvíró regénnyel is bizonyít
29457

A sikeres forgatókönyvíró regénnyel is bizonyít

A Galveston a Törvény nevében című HBO sorozat ismert forgatókönyvírójának, Nic Pizzolatonak első regénye, mely mindenképpen erős kezdésnek bizonyul. A szerző számos irodalmi díjat nyert novelláival, és első regényével is. A Galveston olvasóinak hamar szembe fog tűnni az író jellegzetes stílusa és rendkívüli hangulatteremtő képessége. Regényének borús hangulatát, csakúgy, mint szereplőit, elragadó részletességgel és hitelességgel ábrázolja, egy az írásban már jártas szerző módjára. Pizzolato leírásai könnyen megelevenednek majd olvasói előtt, hisz a szerző felhasználja a forgatókönyvírói munkálkodása során szerzett tapasztalatait.

Miután a végrehajtó Roy Cady megtudja, hogy tüdőrákja van, főnöke úgy határoz, hogy a következő megbízása során elteszi láb alól alkalmazottját. Roy megússza a leszámolást, ám kénytelen lesz menekülni. Útja során társra talál a tizennyolc éves prostituáltban, Rockyban, aki rossz anyagi körülményei miatt kényszerült testének áruba bocsájtására. A Galveston kettőjük megrázó útjáról szól, mely során fény derül múltjuk titkaira, és arra, hogy min mentek keresztül idáig.

A Galvestont az első szám első személyű narrációja teszi személyessé, és ezen elbeszélési technika hozzájárul ahhoz, hogy az olvasó sokkal közelebb érezze magát a történethez, mintha csupán egy harmadik személy elbeszélését olvasná. Pizzolato lényegre törő stílusa, és a különböző idősíkok variálása növelik a regény mozgalmasságát, de fokozott figyelmet is igényelnek, hiszen könnyű elveszíteni a fonalat. A főszereplő, Roy, elbeszélései váltakozva szólnak a jelenről és a múltról, és szoros ok-okozati kapcsolatban állnak egymással.

Pizzolato karakterábrázolása részletekbe merülő és figyelemre méltó, mely növeli regényének irodalmi értékét a manapság felületes jellemrajzokat tartalmazó könyvekkel szemben. A főszereplők aprólékos kidolgozottságából is látszik, hogy az író egy lebilincselő és nagy odafigyelést igénylő regényt kívánt alkotni, melynek dinamikus cselekménye csak még tovább csigázza olvasói érdeklődését. Egy biztos: Pizzolato nevét nem most hallottuk

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés