2026. 06. 22. hétfő

Paulina

1 EUR 352 HUF
1 GBP 407 HUF
Kezdőlap » Életmód / Medicina » Medicina » A Gyermekrák Alapítvány 41 millió forintos adománya a GYEK-nek
29139

A Gyermekrák Alapítvány 41 millió forintos adománya a GYEK-nek

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház és Egyetemi Oktatókórház főigazgató főorvosa, Dr. Csiba Gábor a Gyermeksebészeti Osztály műszerparkjának fejlesztéséhez kérte a Gyermekrák Alapítvány támogatását. A nagy értékű laparoszkópos és endoszkópos eszközök beszerzését, továbbá a sebészeti műtő elavult műtőlámpájának cseréjét a kórház gazdasági helyzete nem tette lehetővé.

A Gyermeksebészeti Osztályon operálják és gyógyítják az Észak-magyarországi Régióban előforduló rákos megbetegedésekben szenvedő gyermekek túlnyomó többségét, ezért az alapítvány a kérés teljesítése mellett döntött. Az új eszközöket Balogh István, a Gyermekrák Alapítvány elnöke adja át a kórház főigazgatójának, 2014. december 9-én. A műszerpark fejlesztésével újabb terápiás lehetőségekkel bővül a gyermeksebészeti ellátás.

A laparoszkópos eszközök használata a betegek műtéti terhelését jelentős mértékben csökkenti, hiszen a hosszú, hasfali metszésekkel járó, feltárásos műtétek helyett a beavatkozások néhány, mindössze pár milliméter hosszúságú seben keresztül elvégezhetők. Az operációt követően így sokkal kisebb a fájdalom, a gyermekeknek rövidebb ideig kell a kórházban tartózkodniuk és hamarabb felépülnek.

Az új endoszkópos torony és endoszkópos műszerek a jelenleg elérhető legkorszerűbb technikát képviselik. A HD felbontású kamera és monitor a műtéti területen a daganatos és az ép szövetek igen pontos elkülönítését teszi lehetővé, ezáltal a műtéti beavatkozások pontosabban, az egészséges szövetek jelentősen kisebb károsodásával végezhetőek el. Az alapítvány megvásárolta a legkisebb méretű endoszkópos eszközöket is, melyekkel az újszülöttek és a kis csecsemők műtétjei is elvégezhetők, hasi feltárások nélkül.

A sebészeti műtőben a csúcstechnológiás, nagyfelbontású, centrális kamerával felszerelt új műtőlámpa egy három évtizede üzemelő, elavult világítóberendezést cserél le.

A most átadásra kerülő, összesen 41 millió forint értékű műszereket a Gyermekrák Alapítvány a személyi jövedelemadó egy százalékos felajánlásaiból tudta megvásárolni. A régió rákos gyermekeinek minél magasabb szintű ellátása érdekében az alapítvány mostanáig összesen 172 millió forint értékben adományozott korszerű műszereket a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház és Egyetemi Oktatókórháznak.

A Gyermekrák Alapítvány 17 éves működése során 2.97 milliárd forinttal segítette a hazánk gyermek-onkológiai ellátását és a rákos gyermekbetegeket!

2014. december 9. ünnepélyes keretek közt átadásra kerül a Közhasznú Szervezet 41 millió forint értékű műszeradománya, amelyet
Balogh István, a Gyermekrák Alapítvány elnöke ad át  és Dr. Csiba Gábor, főigazgató főorvos, Prof. Dr. Barkai László, Gyermekegészségügyi Központ intézetvezető főorvos, Dr. Réti Gyula, osztályvezető főorvos. vesznek át

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés