I. Rákóczi György a korszak legnagyobb ágyúöntető főura volt Magyarországon. Az ő idejében dúló csaták során használták azt a mintegy 80 mezei vagy tábori ágyút, melyeket az 1631 és 1648 közötti időszakban a sárospataki ágyúöntő műhelyben készítettek. Több éves régészeti ásatás eredményeként most egy izgalmas kiállítás keretein belül tárják a látogatók elé az akkori technológiát és az ágyúöntés folyamatát. A tárlatot Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere nyitja meg kedden a Magyar Nemzeti Múzeum Rákóczi Múzeumában Sárospatakon.
2026. június. 21. 22:38
Zsolnay Színház* Pintér Béla és Társulata: Kabuki
Kodály Központ
június 23. 19.00
Csányi Miklós kulturális menedzser új tájházat nyit meg Sza…










