2026. 04. 22. szerda

Csilla, Noémi

1 EUR 366 HUF
1 GBP 421 HUF
Kezdőlap » Hírek » B.A.Z.-megyei hírek » Újra teljes pompájában az unikornis
26293-unicornis

Újra teljes pompájában az unikornis

Sokak örömére péntektől újra eredeti formájában látható Kazincbarcika egyik közkedvelt és már-már jelképpé vált köztéri alkotása, az unikornis.

Mint ismeretes: a város címerében is látható egyszarvút Szőke Gábor Miklós „mintázta” meg. A rendkívül eredeti alkotás az I. Kolorfeszt keretében érkezett Kazincbarcikára. Hónapokon át több ezren fotózkodtak a szoborral, s a barcikaiak nagyon hamar befogadták a különleges és jellegzetes SZGM művet.
Az unikornis tehát nagy sikert aratott és teljes pompájában volt látható sokáig, pontosabban egészen addig, amíg néhány vandál ki nem pécézte magának a szobrot. Ezt követően több alkalommal is megrongálták azt, utoljára annyira, hogy az unikornis letört farkának helyreállításához már magát a művészt kellett elhívni, miközben a szobor egy „védettebb helyre” került.
Szőke Gábor Miklós az elmúlt hetekben Oroszországban alkotott; onnan hazatérve jött Kazincbarcikára, hogy újra régi fényében láthassuk az unikornist.
Miután péntek délután helyreállították a korábban okozott kárt, sokak örömére újra teljes valójában látható az egyszarvú.
A rendkívül népszerű és egyéni stílust képviselő alkotó elmondta: nagyon tetszik neki a szobor új helye, igazán impozáns és szép látványt nyújt így a körforgalomban található szobra. Egyébként is nyomon követi alkotásai „sorsát”, s büszke rá, hogy már Pesten is nagyon sokan tudják, hogy Kazincbarcikán is van egy Szőke alkotás.
A művész egyébként várhatóan a II. Kolorfesztre is előrukkol egy faszoborral ami még monumentálisabb és meghökkentőbb lesz, mint az első. Búcsúzásként pedig, mint a modern kor szülötte, csinált Ő is egy szelfit magáról és barcikai unikornis szobráról…

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141310

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés