A tűzoltók eloltották, ám újra meggyulladt a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Tokajnál a száraz fű hétfő délután – mondta a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-nek. Dojcsák Dávid közölte, az idősek otthonához közel eső területen hétfő délelőtt gyulladt meg először a száraz fű, akkor mintegy 25 hektár égett. A szerencsi hivatásos tűzoltók kézi szerszámokkal fékezték meg a lángokat.
A száraz növényzet azonban délután újra lángra kapott. A nagy területen égő aljnövényzet oltását megkezdték a szerencsi egységek, amelyek Nyíregyházáról kaptak segítséget – tette hozzá.
A szóvivő jelezte: a tűz miatt riasztották a katasztrófavédelmi műveleti szolgálatot is.
2026. június. 20. 22:40
A II. Rákóczi Ferenc Könyvtár Központi Könyvtárában (Miskolc, Görgey u. 11.) már a nyári szünet első két hónapjában sem feledkezik meg a legkisebb olv…










