Tisztújító közgyűlést tartott a hazai TDM szervezetek érdekképviseleti és szakmai szervezete, a Magyar TDM Szövetség 2014. május 28-án Hajdúszoboszlón, ahol a miskolci TDM vezetőjét, Nagy Júliát a szervezet egyik alelnökévé választották.
A közgyűlés a jelöltek közül a szövetség elnökévé választotta Semsei Sándort, a Balaton Riviéra Turisztikai Egyesület elnökét, alelnökökké Nagy Júlia mellett Somossy Esztert, a gárdonyi helyi és a Velencei-tavi térségi TDM vezetőjét. Elnökségi tagok: Hoffmann Henrik (Siófok, a Balatoni Regionális TDM elnöke), Kabály Zsolt (TDM menedzser, Hajdúszoboszló), Magyarics Gábor (TDM menedzser, Tata) és Víg Tamás szakértő. Felügyelőbizottsági tagok: Horkay Nándor (igazgató, Nemzetstratégiai Kutatóintézet), Pálffy Tamás (TDM menedzser, Bük), Mogyorós Judit (elnök, Nyíregyházi TDM). A közgyűlés arról is határozott, hogy l&eacut e;trehoz egy tiszteletbeli elnöki pozíciót a jövőben, melyre Balogh Károly kapott felkérést.
Az országos szövetség 3 évvel ezelőtt jött létre, s kezdettől fogva az akkor éppen csak épülőfélben lévő hazai TDM rendszer segítése, fejlesztése volt a célja, a lobbitevékenység a szervezeti rendszer továbbfejlesztése, a turizmushoz kapcsolódó pályázatok és a TDM szervezetek szakmai továbbfejlesztése érdekében. Mára a hazai TDM szervezetek 58%-át tömöríti a Szövetség, olyan szervezetekkel a tagjai sorában többek közt, mint a milliós vendégéjszaka-számot magáénak tudó hévízi, hajdúszoboszlói vagy bükfürdői TDM-ek.
Semsei Sándor a Turizmus Panoráma országos szakmai lapnak nyilatkozott elsőként a megválasztása után. Elmondta: az új elnökséggel és a többi, évek óta a szövetségben tevékenykedő kollégával közösen szeretne új lendületet vinni az MTDMSZ munkájába. A célok között szerepel a TDM-ek helyzetét, fenntartható működését megnyugtató módon rendező új szabályozás megalkotása, illetve a szövetség súlyának, elismertségének megerősítése. Mint mondta, a hatékonyabb munka érdekében kívánatos lenne az is, ha a szövetség nemcsak a TDM menedzserek, hanem az elnökök szövetsége is lenne. Az eredményes köz&o uml;s munka érdekében az új elnök újfajta kommunikációval szeretne párbeszédet kezdeményezni az új Kormányzattal a TDM-rendszer jövőjéről és a benne rejlő lehetőségekről.
Nagy Júlia a Semsei Sándor által lefektetett irányokat maga is kiemelten fontosnak tartja. A miskolci TDM-ben való munkája mellett, amelyről szeretné, ha sikertörténet lenne, célja, hogy minden hazai TDM szervezetben közösségi és munkaszervezeti szinten egyaránt magas színvonalú munka folyhasson, aminek a pénzügyi és szakmai feltételeit is meg kell mindenhol teremteni. Sok helyen az országban néhány fős TDM munkaszervezetek dolgoznak, akik a fejlesztés és marketing helyett a fennmaradásukért küzdenek évek óta. A 2014-2015-ös év – részben az új PTK miatt is – jelentős átalakulásokat fog hozni számos TDM szervezet életében, több szakmai és szervezeti átalakításra is számítani lehet, amelyek a szervezeteket új kihívás elé állítják. Hogy ez az átalakulás hogyan fog lezajlani, marad-e a korábban támogatott struktúra (helyi-térségi-régiós TDM-ek rendszere más-más feladatokkal), s mennyire erősíti vagy gyengíti majd meg a szervezeteket, mennyire lesznek képesek az átalakulással küzdő TDM munkaszervezetek az innovatív termékfejlesztési és marketingmunkára a saját desztinációjuk versenyképességének a javítása érdekében (ami a helyi TDM szervezetek legfontosabb feladata), nagyban függ a TDM Szövetség szakmai munkájának eredményességétől.
A Magyar TDM Szövetség a mostani közgyűlésen felvette az első határon túli magyar szervezetet, a magyarkanizsai TDM-et tagjai soraiba. A cél a TDM-ként működő erdélyi, kárpátaljai, szlovén, szlovákiai magyar TDM szervezetekkel való együttműködések kiszélesítése – ebben a szellemben kerül sor a 2014. május 29-30-i konferenciára is.