Több mint 300 pályázat közül választották ki a Tempus Közalapítvány által felkért szakértők azt a 13 projektet, amelyek 2014-ben Nemzetközi Együttműködési Kultúráért Nívódíjat kaptak. A példaértékű és színvonalas együttműködések az Európai Unió Comenius, Leonardo, illetve Grundtvig programjának támogatásával valósultak meg.
Az elismerésben olyan közoktatási, szakképzési és felnőttoktatással foglalkozó intézmények részesülhettek, amelyek európai együttműködések keretében, kiváló projektmenedzsment tevékenységet folytatva dolgoztak fel egy-egy témát, és az általuk elért eredmények a szervezeti kultúra egészére kiemelkedő hatással voltak.
A díjat 2014. május 22-én a miskolci Holdam Önsegítő és Ismeretterjesztő Egyesület is átvehette a Támogató struktúrákat fejlesztő anyaközpontok az aktív önkéntesek bevonásáért címet viselő Grundtvig Tanulási Kapcsolatok projektje professzionális megvalósításáért a Tempus Közalapítvány székházában Budapesten.
Az egyesület a nemzetközi projekt során szervezetileg és emberileg is jelentős változásokon ment át. A résztvevő nőket, édesanyákat több felől is érték nagyon megható, megerősítő-visszaigazoló élmények. Amikor a projektet elkezdtük, a legtöbb, helyben nagyon aktív miskolci önkéntes édesanya csak a nemrég megnyílt Holdam udvart ismerte anyaközpontként. Ők a projekt révén külföldre utazhattak, és megismerhették más országok akár már 20 éve működő anyaközpontjait is. Ilyen például Stuttgartban a Generációk Háza, ahol saját mini óvoda szerveződik, és kis csoportokra, közösségi munkára épülő tevékenység zajlik. Itt azt is láthatták, hogy mennyire jelentős szerepe van az anyaközpontoknak minden településen, és miképp segítheti egy nyitott hely a helyi nők aktivitását, összefogását, érdekérvényesítését. A nemzetközi tapasztalatcserén a stuttgarti polgármester asszony dicsérte így az anyaközpontok munkáját: „Az édesanyák adják a társadalom szociális ragasztóanyagát”.
A projekt során további inspiráló élményt jelentett például Ausztriában a grazi Vörös Sátor Fesztivál, ahol a nőiséghez való viszonyunkkal kapcsolatban szerveztek programokat. Ez a program annyira megtetszett az egyesületnek, hogy azóta Miskolcon is minden évben megszervezzük saját programokkal. Sokat tanulhattunk az anyaközpontok működtetéséről és fenntartásáról, emellett a lobbi erejéről, mely szerint az anyák aktivizálásának nagy társadalmi jelentősége van. A projektben résztvevő országok küldöttei, köztünk egyesületünk tagjai Bulgáriában is jártak, ahol roma anyaközpontokban gyűjtöttek tapasztalatot. Ott látták meg először annak a fontosságát, hogy milyen fontos lehet, ha a hátrányosabb helyzetű nőknek is van a Holdam udvarba betérőkhöz hasonló lehetőségük, saját helyük, ahol ők is összejárhatnak, erőt tudnak meríteni a közös alkalmaikból. Ennek hatására született meg és van folyamatban az egyesület Aktív Anyák Hangja projektje, mely hátrányos helyzetű nők önszerveződését támogatja.