2026. 05. 4. hétfő

Mónika, Flórián

1 EUR 363 HUF
1 GBP 421 HUF
Kezdőlap » Kultúra » Kultúra » Az ország minden részéről várják a tehetséges diákokat
royal_magazin_PNG

Az ország minden részéről várják a tehetséges diákokat

A legtehetségesebb diákokat és felkészítő tanáraikat, valamint a szakma elismert képviselőit várják a Magyar Természettudományi Társulat konferenciáin. Az első alkalommal csaknem száz érdeklődő vett részt az eseményen.


Aktualitásokhoz kötődő, közérdeklődésre számot tartó témákat dolgoznak fel azok a szakmai konferenciák, melyekre az ország minden tájáról érkeznek érdeklődők. „Fontosnak tartottuk, hogy meghatározzuk a célcsoportot, így elsődlegesen a fiatal, tehetséges diákokhoz és a pedagógusokhoz szólunk, Igyekszünk elérni a határon túli magyar oktatási intézményeket is, sokakkal már együttműködési megállapodást kötöttünk, így őket is bevonjuk a programba.” – mondta Dr. Tardy János c. egyetemi tanár, a Magyar Természettudományi Társulat ügyvezető elnöke.

Az első konferencia május 9-én, Tatán zajlott le, ahol Prof. Gábris Gyula az MTA doktora, egyetemi tanár köszöntötte az érdeklődőket. Ezt követően Hámorné Vidó Mária PhD. geológus mérnök, MFGI főtanácsos tartotta meg előadását, ahol a résztvevők szélesebb körben megismerhették a hazai ásványi nyersanyagaink kutatását és nyersanyag potenciálunkat. Prof. Kordos László az MTA doktora, egyetemi tanár a hidroszféra változásairól beszélt, míg Mari László PhD., geográfus, egyetemi docens a klímaváltozás-kutatás világába kalauzolta az érdeklődőket.

A következő konferenciának az egri Eszterházy Károly Főiskola ad otthont május 30-án, ahol Murányi Zoltán PhD. tanszékvezető főiskolai tanár „Mennyibe kerülnek a kémiai show-k és a kísérletek?” előadása után Oldal Vince adjunktus a kémiai kísérletekről osztja meg tapasztalatait. A vitafórum előtt érdekes fizikai kísérleteknek is tanúi lehetnek a helyszínre látogatók.

Kisújszálláson május 30-án és 31-én várják a meghívottakat. Pacsai Norbert tanár Herman Ottó munkásságáról beszél majd a nagyérdeműnek, különös tekintettel a nagykunsági kapcsolatokra. Dr. Lakatos Gyula tanszékvezető főiskolai docens a Víz Világkonferencia határozatának pedagógiai vonatkozásait taglalja előadásában, míg Magyar András tájgazdálkodási mérnök „Egy csepp víz titkai…(Környezetszennyezés a mikroszkóp alatt)” című előadására invitálja a nagyérdeműt. Emellett lehetőség nyílik a Jermy Gusztáv Természetrajzi Szertár és Múzeum megtekintésére, valamint a vendégek „Herman Ottó nyomán” címmel egész napos terepgyakorlaton is részt vehetnek.

A szakmai meghívottak mellett azokat a 7. és 8. osztályos diákokat várják a rendezvényekre, akik jól teljesítettek az országos szakmai versenyeken. AZ őket felkészítő pedagógusok is meghívást kaptak a szakmai napokra.

A projekt a Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat Elnökségének értékelése és javaslata alapján, az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alap társfinanszírozásában megvalósuló intézkedések Irányító Hatóságának jóváhagyásával készült.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

Budapestre figyel Európa
Zajlik a közönségszavazás a Baumit Life Challenge 2026 pályázat épületeire 2026 májusában Budapest ad otthont a Baumit Life Challenge nemzetközi dí…

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141694

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés