MEGÚJÍTOTTA STRATÉGIAI EGYÜTTMŰKÖDÉSÉT A MISKOLCI EGYETEM ÉS AZ ELECTROLUX LEHEL KFT.
Az Electrolux Lehel Hűtőgépgyár Kft. több mint 560 millió forint vissza nem térítendő támogatásban részesült a „Piacorientált kutatás-fejlesztési tevékenység támogatása” elnevezésű pályázati kiíráson az Új Széchenyi Terv keretében.
Az Electrolux Lehel Kft. a háztartási gépek területén meghatározó szerepet betöltő Electrolux cégcsoport leányvállalataként folyamatosan törekszik arra, hogy termékei és gyártási folyamatai a legmodernebb, legmagasabb szintű technológiai körülmények között valósuljanak meg. A cég ennek érdekében folyamatos fejleszt, és e fejlesztések eredményeként létrejövő technológiákat és produktumokat folyamatosan építi be az által kínált termékpalettába.
Ezen beruházás keretében új hűtőgépek, fagyasztóládák és porszívó termékek fejlesztésének ipari kutatása, a prototípusok előállítása, azok tesztelése, a technikai eszközpark fejlesztése, a fehéráruk területén a hűtőkör és vezérlés optimalizálásának kutatása és mérési rendszerek fejlesztése valósul meg.
A jelen 1.306.401.231 Ft összköltségű beruházás megvalósításához 564.090.987 Ft vissza nem térítendő támogatást nyert el az Electrolux Lehel Kft. A projekt eredményeként a vállalat új területekre és piacokra lesz képes betörni, mely az eddiginél is előnyösebb piaci helyzet kialakítását, valamint további fejlesztési lehetőségek kihasználását teszi lehetővé.
A projekt megvalósításába az Electrolux egy régi partnerét, a Miskolci Egyetemet kívánja bevonni, amellyel már több évtizede – mindkét fél megelégedésére – működik együtt. Az együttműködés újszerűségét azonban az adja, hogy a cég a jövőben nem csak hagyományos szövetségesét, az egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Karát vonja be a kooperációba, hanem azt is megvizsgálják, hogy hogyan tudná kamatoztatni az Electrolux mindazt a tudást, kutatási potenciált is, amely az egyetem többi karán felhalmozódott.
A cégnek hosszú távú céljai elérésében a már említett karon túl nagy segítséget nyújthat ugyanis a környezetvédelmi problémák megoldásában jelentős tapasztalatokkal bíró Műszaki Földtudományi Kar, vagy a hazai anyagtudományi képzés fellegvárának számító Műszaki Anyagtudományi Kar. De nem csak a műszaki képzési területen bővíthető tovább ez az együttműködés. Az egyetem Állam- és Jogtudományi Kara például a szabadalmi jog területén járulhat hozzá az Electrolux jövőbeni sikereihez, a Gazdaságtudományi Kar többek között a cég marketingjére vagy gazdálkodására vonatkozóan adhat hasznos tanácsokat, a Bölcsészettudományi Kar az Electrolux munkavállalóinak továbbképzésében játszhat jelentős szerepet, az Egészségügyi Kar pedig a cég dolgozóinak egészségesebbé, és a betegállományban töltött napok csökkentésével még produktívabbá tételében működhet közre.
A ma aláírt szándéknyilatkozat a múltbéli együttműködést hivatott megerősíteni és a szép jövő előtt álló további együttműködést kívánja megalapozni. Az Electrolux-szal meglevő együttműködése elmélyítésének köszönhetően az egyetem nem csak a hallgatói számára kínálhat újabb gyakornoki, majd esetleg munkahelyeket, de a kutatóinak is újabb kutatási témákat jelenthet a szorosabb kooperáció. Az Electrolux pedig a folyamatos fejlesztéseihez kaphat olyan új segítséget, amellyel még versenyképesebb termékeket jelenhet meg a konyhai, takarítási és szabadtéri célra készített termékek piacán.
Reméljük, hogy ezen együttműködés mindkét fél számára sikeres lesz, és az egyetemen keresztül a régió felemelkedését is szolgálja.