Bűnmegelőzési konferencia Miskolcon.
A családon belüli erőszak látenciájának csökkentésére, illetve a szakmai tapasztalatok bővítésére a Miskolc Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala és a B-A-Z. Megyei Rendőr-főkapitányság a B-A-Z. Megyei Bűnmegelőzési Alapítvánnyal közösen bűnmegelőzési konferenciát szervezett 2014. május 16-án.
A képzés célja a rendvédelemben, valamint a szociális, egészségügyi és gyermekvédelmi területen dolgozó szakemberek képessé tétele volt a családon belüli erőszak felismerésére, a konfliktusok kezelésére, az áldozatok felkutatására és a problémák megoldására.
A konferencián előadást tartottak:
Sümegi Csaba r. főhadnagy, aki az ideiglenes megelőző távoltartás gyakorlati végrehajtásáról, korlátairól, a helyszíni feladatokról, valamint a felmerülő nehézségekről számolt be a B-A-Z. Megyei Rendőr-főkapitányság illetékességi területére vonatkozóan.
Szögedi Dalma klinikai szakpszichológus a gyermekbántalmazás következményeit ismertette, valamint a gyermekrajzokban megtalálható pszichés jegyekről, a felismerés lehetőségeiről tartott előadást.
A Sorsunk és Jövőnk Szeretetszolgálat elnöke Urbán Erika családszociológus az általuk működtetett krízisközpontot mutatta be, ahol a súlyosan bántalmazott embereket rejtenek el bántalmazójuk elől.
Dr. Kassai Tamás gyermek-traumatológus a Péterfy Sándor Utcai Kórház-Rendelőintézet és Baleseti Központ Gyermek-traumatológiai Osztály főorvosa a fizikai gyermekbántalmazás és az elhanyagolás jeleiről, tüneteiről beszélt.
Kovácsné Leskó Anna r. őrnagy, a Miskolci Rendőrkapitányság bűnmegelőzési előadója a kapitányságon közel egy éve működő gyermekbarát meghallgató szoba tapasztalatairól számolt be.
A színvonalas, bűnmegelőzési szakmai konferenciát több mint 100 fő érdeklődő részvétele mellett tartották.