Tavaly hagyományos albummal jelentkezett a Budapest Bár, most a hetedik évhez érkeztek, ezért szerették volna egy ismeretlenebb oldalukat is megmutatni a legújabb, április végén megjelenő lemezükön.
Farkas Róbert, és Szűcs Krisztián a Hallgass Hazait műsorában beszélt az albumon található dalokról. Több szempontból is izgalmas lett a lemez, elsősorban új hangzást kerestek, amitől másképpen szólal meg a Budapest Bár. Három dal elektronikus, az egyik Szűcs Krisztián dala, a Dél-Amerika című, ami elektro-swinges változatban hallható Behumi Dóri előadásában. Készült Abba feldolgozás, és egy új énekes is csatlakozott a zenekarhoz, ő Mező Misi a Magna Cum Laude frontembere, aki egy LGT dalt énekel.
Krisztián nagyon örül annak, hogy mindig olyan dalokhoz nyúlnak, ami jól áll a Budapest Bárnak – nyitottak a változásokra, ennek ellenére meg tud maradni az a hangzásvilág, amiért olyan sokan szeretik a csapatot. Megszületett az első önálló nótájuk, amit szintén Krisztiánnak köszönhetnek, a dal címe egyben az album címe is: Húszezer éjszakás kaland.
„Itt van egy ilyen teremtő káosz, tehát rengeteg féle ember van, rengeteg féle vérmérséklet, attitűd, ízlés, meg minden, s akkor ez az egész valahogy így összekeveredik, s abból lesz egy jó Budapest Bár gulyás…”
A Suhancos zenekarból ismert, majd onnan távozó Szabó Balázs létrehozott egy olyan formációt, ahol szabadon álmodozhat, ábrándozhat – így alakult meg a Szabó Balázs Bandája nevű zenekar.
A bábszínészként is működő Balázsnak mostanában a muzsikálás tölti be az életét. Régebben sokat utcazenélt ő maga is, ezért sokszor megáll, ha egy jó utcazenészt hall, mert megszínesíti a napját.
Nem szereti a lábát lógatni, munkamániáját édesanyjától örökölte, sokkal szívesebben él aktív életet, mintsem, hogy csak a bárányfelhőket nézegesse. Március végén jelent meg az Élet elvitelre című albuma, ami három éves időszakot ölel át.
„A dalok egy kicsit csaponganak: gyors, lassú, kicsit rockosabb, kicsit népies, kicsit jazz-es… …elég szélsőséges a lemez ilyen szempontból.”
/Fekete Timi/