A KATTÁRS rendezvény szervezői idén szeptemberben hazánk egyik társadalmi és gazdasági kihívásokkal teli városában, Miskolcon tartanak egynapos programot. Az egynapos esemény kiemelt célja a Katolikus Egyház válaszainak bemutatása a társadalom aktuális problémáira. 2014. szeptember 13-án kerekasztal-beszélgetések, előadások, koncertek, családi játékok várják az érdeklődőket Miskolcon, a Szent István téren.
A kerekasztal-beszélgetéseken, előadásokon, koncerteken a régiót képviselő fellépők mellett, viszontláthatjuk majd a budapesti KATTÁRS néhány sikeres előadóját is. A kitelepült sátrakban pedig a régió katolikus társadalmat szolgáló szervezetei mutatkoznak be interaktív programokkal, emellett ifjúsági és gyerekprogramok várják az érdeklődőket egész nap.
A rendezvényt megelőző nap délutánján, szeptember 12-én a Fáy András Közgazdasági Szakközépiskola és a Miskolci Egyetem mini-konferenciát szervez, amelynek témája a gazdaság és az oktatás lesz.
„Szeretnénk minél több hívőnek és nem hívőnek, akik felelősséget éreznek szűkebb hazájuk sorsának jobbra fordításáért a Katolikus Egyház tanítását oly módon megmutatni, hogy felfedezzék annak erejét és életüket átformálni képes gazdagságát” – fogalmazott Dr. Veres András, szombathelyi megyéspüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Caritas in Veritate Bizottságának elnöke, a KATTÁRS egyik létrehívója.
„A rendezvény célja katolikus módon megszólítani a városlakókat és vidékről érkezőket, megismertetve velük főbb szociális, oktatási és nevelési programjainkat, amelyekkel a hétköznapok során képviseljük a Katolikus Egyház tanítását. Izgalmas előadásokat, érdekes kerekasztal-beszélgetéseket, neves fellépőket szervezünk egymás mellé, hogy eljusson az üzenet azokhoz is, akik nem templomban és egyházi médián szocializálódtak” – tette hozzá Dr. Orosz Atanáz, a Miskolci Apostoli Exarchátus püspök exarchája.
Palánki Ferenc, az Egri Főegyházmegye segédpüspöke és érseki helynöke szerint a rendezvénnyel azt szeretnék megmutatni, hogy a Katolikus Egyház különböző szociális, karitatív, kulturális vagy éppen oktatási intézményein keresztül hogyan jelenik meg a világban Jézus szeretete. Az Ő szeretetének legjellemzőbb vonása, hogy „nem megy el részvét nélkül semmiféle ínség mellett”.
A szervezők mindenkinek szeretnék üzenni: társak vagyunk az örömben és gondban, a reményben, jóban és rosszban, s főként a bizalomban!