2026. 05. 2. szombat

Zsigmond

1 EUR 365 HUF
1 GBP 421 HUF
Kezdőlap » Hírek » Hírek » Soltész: számos intézkedés született a nők és a családok védelmében
royal_magazin_PNG

Soltész: számos intézkedés született a nők és a családok védelmében

Az elmúlt négy évben számos olyan intézkedést hozott a kormány, amely a nők és a családok védelmét szolgálja a munka- és gyermekvállalás területén – mondta Soltész Miklós szociális és családügyért felelős államtitkár pénteken Budapesten.
Az államtitkár az intézkedések közül kiemelte a „nők 40” programot, a családi adókedvezmény bevezetését, a gyes három évre történő emelését, a gyed extrát és a bölcsődei férőhelyek bővítését.

A „nők 40” programról elmondta, 2011-es bevezetése óta 118 ezren éltek a lehetőséggel, hogy negyven év munkaviszony után nyugdíjba mehetnek. A családi adókedvezményt 1,15 millióan vették igénybe, ötven százalékban nők – mondta az államtitkár.

A gyermekvállalást segítő programok közül Soltész Miklós a gyermekgondozási segély (gyes) újbóli három évre történő emelését hangsúlyozta, illetve azt, hogy a gyermekgondozási díj (gyed) maximális összegét 40 százalékkal növelte a kormány, 102 900 forintról 142 200 forintra. A gyed extra intézkedéscsomaggal tovább bővültek a gyermekgondozásért járó ellátások.

Soltész Miklós beszélt arról is, hogy jelentősen nőtt a bölcsődei helyek száma, erre a kormány 28 milliárd forintot fordított. Volt, ahol a meglévő bölcsődéket bővítették, és hatezer új férőhely is létesült. A bölcsődei finanszírozás 20-30 százalék között nőtt. Az államtitkár úgy fogalmazott, hogy a korábbi szocialista kormányokkal szemben a mostani kabinet a társadalom alapját jelentő családokat erősíti.

Rónaszékiné Keresztes Monika fideszes országgyűlési képviselő, Erzsébetváros alpolgármestere a sajtótájékoztatón a jogszabályi változásokat ismertetve elmondta, a büntetőjogi szankciók szigorítása is elsősorban a nők érdekeit védik, a kiszolgáltatott helyzetben lévőket segíti. Kiemelte, a március 15-én életbe lépő polgári törvénykönyv tartalmazza majd a jelenleg még külön törvényben szereplő családjogi rendelkezéseket, így például az élettársi tartás intézményének bevezetését, és kedvezően változnak az öröklési szabályok is.

Hangsúlyozta, hogy az új büntető törvénykönyvben a kapcsolati erőszak önálló büntetőjogi tényállásként szerepel, és a korábbinál szigorúbban bünteti a jelenlegi vagy volt hozzátartozóval szemben rendszeresen elkövetett erőszakos, becsületsértő vagy anyagi javak ellen irányuló cselekményeket. A politikus megemlítette a humánpapilloma vírus (HPV) elleni védőoltást ingyenessé tételét, a dohányzási tilalmak bevezetését és a különböző, a nők életét védő szűrőprogramok elindítását.

Rónaszékiné Keresztes Monika a megtett intézkedések között említette a „női szakmáknak” számító védőnők, pedagógusok és a szociális ágazatban dolgozók béremelését.

Szalai Piroska, a nők munkaerő-piaci helyzetének javításáért felelős miniszteri biztos arról beszélt, hogy a bővült a női foglalkoztatás az elmúlt években. Ez a munkahelyvédelmi akcióterv keretében tett intézkedéseknek volt köszönhető, mint például a rugalmas munkaidő vagy a munkaadói járulékkedvezmény bevezetése.

(MTI)

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141694

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés