Az egészség nem valami külső tényező, hanem saját fizikai és pszichikai lényünk belső, lényegi tartozéka, amely céltudatos, folyamatos tevékenység árán őrizhető csak meg. Az állandó stresszt okozó tényezők kikezdik a korábban jól működő szervezetünket és az a hibákat nem képes többé kiküszöbölni.
Ahhoz, hogy ez a kincs, az egészség életünk meghosszabbításában, kiteljesedésében szerepet játsszon, tudatosságunkat kell jelentős mértékben megváltoztatni. Ezt a szemléletformálást tűzte ki célul a Városi Rendelőintézet is, amikor beadta pályázatát „Egészségre nevelő és szemléletformáló életmód programok Mezőkövesd Város Önkormányzat Rendelőintézeténél” címmel.
Az egészségügyi intézet még 2012-ben nyújtott be európai uniós támogatásra pályázatát. A TÁMOP-os projekt keretében 10 millió forintot nyert az intézmény, így 2013 márciusában elindíthatták szemléletformáló akciójukat. A Rendelőintézet különböző szűréseket, előadásokat szervezett annak érdekében, hogy felhívja az egészségügyben dolgozók figyelmét a megelőzés, az egészségmegőrzés fontosságára. A pályázat programjain a Rendelőintézet dolgozói vettek részt. Az egy éves projekt keretében volt egészség- és kockázatfelmérés, valamint ezek alapján egy egészségtervet is kidolgoztak. A pályázat révén elméleti, gyakorlati, csoportos stressz kezelési foglalkozások, valamint táplálkozási tanácsadások, sporttal, mozgással kapcsolatos programok is voltak, valamint egy Egészséghetet is szerveztek.
A programsorozat február 28-ával lezárult. Az egy év során megtartott foglalkozásokon összesen mintegy 500 fő vett részt. Egy-egy egészségügyi dolgozó több programon is részt vett, volt, aki rendszeresen látogatta ezeket az alkalmakat.
„Az alkalmakat három fő irányvonal mentél szerveztük. Az egyik volt a korszerű és egészséges táplálkozás elsajátítása, beépítése a mindennapjainkba. A másik kiemelt terület volt a lelki, stressz okozta problémák kezelése. Ezzel előadás, tréning és csoportos foglalkozás keretében is foglalkoztunk. A harmadik eleme a programnak a testmozgás volt, amely oly annyira sikeres volt a dolgozók, munkatársak körében, hogy a jövőben, a programon túl is folytatni szeretnék rendszeresen a jógát és a tornát is. Ennek nagyon örülök, hiszen ez volt a célunk, szerettük volna az egészségmegőrzésre felhívni a figyelmet, és ezek szerint sikerült is” – értékelte a projektet dr. Tóth József orvos-igazgató.