2026. 07. 5. vasárnap

Emese, Sarolta

1 EUR 353 HUF
1 GBP 412 HUF
Kezdőlap » Gazdaság » Gazdaság » 1,3 milliárdos kormányzati támogatás a Ferihegyi út fejlesztéséhez
23929-ferihegy

1,3 milliárdos kormányzati támogatás a Ferihegyi út fejlesztéséhez

A költségvetési forrás biztosítása több mint két kilométer hosszú új főút megépítését teszi lehetővé Budapesten a XVII. kerületben. A Ferihegyi út a keleti városrészben segíti a forgalom elvezetését és javítja a környéken lakók életminőségét – jelentette ki Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter 2014. március 4-én Budapesten.

Amikor meghirdettük Magyarország megújításának programját, kézzelfogható, szemmel látható, a mindennapokat megkönnyítő eredményeket kívántunk elérni. A kormány azért támogatta ezt a beruházást, mert az volt a célunk, hogy javuljon a Rákoshegyen és környékén élők életminősége és a beruházás elősegítse a Kelet-Budapestre beérkező, északi-déli irányú közúti forgalom arányos elvezetését – hangsúlyozta Németh Lászlóné.

A miniszter beszámolt arról, hogy a kormány 2012-ben 630 millió forinttal támogatta a Ferihegyi út fejlesztésének első ütemét. A 950 méter hosszú szakasz építése 2013-ban lezajlott, a műszaki átadás 2014 januárjában megtörtént.

Ahhoz, hogy teljessé váljanak a beruházási célok, szükséges a megkezdett munka, az útépítés folytatása. A kormány éppen ezért a második ütem megvalósítására 670 millió forintos költségvetési forrást különített el – közölte a miniszter.

A miniszter emlékeztetett arra, hogy a közlekedésért is felelős tárca 2013-ban két igen jelentős útfelújítási programot indított, a megkezdett munkálatokat hamarosan folytatják. A tavaly ősszel kiírt országos útfelújítási program a legégetőbb problémákat, a nyomvályúk és felületi egyenetlenségek megszüntetését célozza. A 33 milliárd forintos keretösszegből megkezdett több mint 565 kilométeren javítják tartósan az útállapotokat. A másik program keretében több mint 110 szakaszon mintegy 700 kilométernyi alsóbbrendű mellékút teljes körű felújítása valósul meg az Új Széchenyi Terv forrásaiból 82 milliárd forintos összegben.

Németh Lászlóné arra is felhívta a figyelmet, hogy a kritikus állapotú és alsóbbrendű utak mellett a közeljövőben új, a gyorsforgalmi hálózatra is kiterjedő program veszi kezdetét. A 49 milliárd forintnyi uniós forrásból összesen 314 kilométeren kezdődik idén útfelújítás. A munkálatok várhatóan idén ősszel indulhatnak meg, és a tervek szerint jövő év végéig minden szakaszon befejeződnek majd.
Fotó: Bartolf Ágnes

(Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, Kommunikációs Főosztály)

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés