2026. 08. 2. vasárnap

Lehel

1 EUR 364 HUF
1 GBP 426 HUF
Kezdőlap » Gazdaság » Gazdaság » Duplájára emelkedett a kereskedelemfejlesztési pályázat keretösszege
23235

Duplájára emelkedett a kereskedelemfejlesztési pályázat keretösszege

A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) duplájára, 600 millió forintra emelte a magyarországi kis- és közepes vállalkozások (kkv-k) értékesítési és beruházási lehetőségeinek bővítését segítő kereskedelemfejlesztési pályázat keretösszegét.

Szatmáry Kristóf, az NGM gazdaságszabályozásért felelős államtitkára hétfőn Budapesten sajtótájékoztatón elmondta: a kereskedelemfejlesztési pályázatot tavaly októberben hirdette meg a tárca. Az eredetileg 300 millió forintos keretre összesen 174 pályázat érkezett, 2,5 milliárd forintos támogatási igénnyel.

A 600 millió forintra megemelt keretből 33 pályázó kap támogatást – mondta az államtitkár.

Szatmáry Kristóf hangsúlyozta: a kormány célja a kkv-k versenyképességének javítása, exportképességük növelése. Emlékeztetett arra, hogy a korábbi években a Nemzeti Külgazdasági Hivatallal közösen ugyancsak indított kereskedelemfejlesztési pályázatot az NGM, ez 2013-ban kibővült és átalakult.

A tavaly ősszel meghirdetett pályázat célja a magyar termékek és szolgáltatások versenyképességének javítása, a hazai kkv-k értékesítési, beruházási és befektetési lehetőségeinek bővítése volt – mondta.

A pályázaton elnyert összeg az exporttapasztalatokkal rendelkező vállalkozásokat az üzleti együttműködés további bővítésében, új piacokon való megjelenésben segítheti, míg a kezdő cégeknek az első lépések megtételében segít a külpiacon.

Szatmáry Kristóf elmondta: bíznak abban, hogy a keretösszeg emelésével több tucat magyar kkv kap lehetőséget arra, hogy versenyképes termékével a külpiacokon is megjelenjen, és ezzel járuljon hozzá a nemzetgazdasági bővüléshez.

Az NGM által a sajtótájékoztatón kiadott közlemény szerint a pályázók eszközbeszerzésre, áruszállító gépjármű beszerzésére, személyi állomány fejlesztésére, ingatlan beruházásra, valamint kutatás-fejlesztési tevékenységre együttesen és külön-külön is nyújthatnak be pályázatot. A pályázónak vállalnia kell, hogy a projekt befejezési évét követő 3 üzleti évben a pályázat keretében alkalmazott munkavállalói létszámot megtartja. Vállalni kell a cégeknek azt is, hogy a projekt befejezését követő második év végére az értékesítési nettó árbevételének exportból származó részét 5 százalékkal növeli a projekt benyújtását megelőző évhez képest.

A pályázatok keretében igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege legalább 2, legfeljebb 60 millió forint volt.

(MTI)

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

A low-angle view showcases a juxtaposition of nature and modern architecture. Lush green tree branches create a natural frame around towering skyscrapers with blue glass facades that reflect the clear sky above. The composition emphasizes the height and scale of the buildings, contrasting with the organic texture of the foliage. Bright sunlight illuminates the scene, highlighting the colors and details of both the natural and urban elements. Suitable for themes of urban development, environmental awareness, or architectural design.
Perzselő nyarak, aszályos hetek, felforrósodó beton: a fák és a zöldfelületek ma már nem díszként kellenek, hanem azért, hogy egyáltalán elviselhető m…

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

144101

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés