2026. 06. 23. kedd

Zoltán

1 EUR 355 HUF
1 GBP 411 HUF
Kezdőlap » Kultúra » Mozaik » Peter Gabriel ismét Budapesten
royal_magazin_PNG

Peter Gabriel ismét Budapesten

Peter Gabriel zenei mérföldkőként számon tartott, So című nagylemezének 25. évfordulójátegy díszdobozos szett kiadásával, és a ’Back To Front’ elnevezésű világkörüli turnéval ünnepelte meg.  A rajongók legnagyobb örömére a turné folytatódik és az új helyszínek között Budapest is megtalálható – mégpedig 2014. május 6-án, a Papp László Budapest Sportarénában.

A show, amellet hogy Peter Gabriel illusztris munkásságának 25 évvel ezelőtt megjelent gyöngyszemét mutatja be teljes egészében, visszahozza az első turnék hangulatát az eredeti zenekartagok részvételével. A budapesti előadásra először a hivatalos rajongói klub tagjai válthatnak belépőt november 6-án reggel 8 és november 8-án reggel 8 óra között a https://petergabriel.com oldalon keresztül. November 8-án 10 órakor indul a teljes körű jegyértékesítés a www.livenation.hu oldalon keresztül valamint a Ticketpro országos hálózatában.

Az Egyesült Államokban indult koncertkörút halmozza az elismerő kritikákat, s a ’Back To Front’ keretein belül újra összeállt az eredeti csapat, az énekest ismét a basszusgitár-mágus Tony Levin, a gitáros David Rhodes, a billentyűs David Sancious és a dobos Manu Katche kiséri.

Peter Gabriel erről a következőket nyilatkozta: „Egyszerre volt nagyon furcsa és nagyon ismerős érzés, amikor elindult ez az egész. Különös az, hogy vannak kapcsolatok, amik ugyanúgy folytatódnak tovább, ahogy az elszakadás előtt működtek, és reménykedsz, hogy lehigaddtál és talán egy aprányit bölcsebb lettél a hosszú évek alatt.”

Amikor 1985 februárjában Ashcombe nevű öreg farmján Peter Gabriel elkezdett dolgozni ötödik albumán, semmit sem sejtett abból a kirobbanó és hosszantartó hatásból, amit a keze alatt születő dalok idéztek elő. Az 1986-ban megjelent ’So’ a korszak meghatározó albumai lett, díjak sokaságát zsebelte be, milliós eladási számokat hozott olyan slágerekkel, mint a Sledgehammer, a Don’t Give Up Kate Bush-sal, a Say Anything vagy az In Your Eyes.

Azokról az időkre emlékezve honlapján Peter Gabriel megjegyzi: „Azt hiszem, amikor visszajátszottuk az albumot már tudtuk, hogy jó, amit csináltunk. Nem voltam éppen egy mellőzött művész addig sem; volt egy két jó dobásom a ‘Shock The Monke’y, a ‘Games Without Fronteries’ vagy a ‘Solsbury Hill’ de mindegyik után – részben szándékosan – visszatértem a homályba. A ’So’-val véget ért az az iőszak, amikor én egy kultművész voltam a fősodor peremén. A ’So’ után a homály nem volt többé lehetséges opció.”

A 25. évforduló kapcsán indított koncertsorozat alkalmat ad a zseniális album és az egész akkori időszak újraélésére. „Az idő mindenen otthagyja letörölhetetlen bélyegét. Amikor visszalátogatsz a múltadba, nem élhetsz benne többé, de körbejárhatod, kitárhatod régi emlékek ablakát, és alkalomadtán elcsípheted még az illatát a helynek, amiben éltél.”

A május 6-i, budapesti előadásra öt különböző kategóriájú ülőjegyet és állójegyeket lehet vásárolni november 8-tól a www.livenation.hu oldalon keresztül és a Ticketpro országos hálózatában.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés