Kifejezetten alacsony hazánkban a gyermekek számára kötött biztosítások aránya a teljes biztosítási piacot tekintve. A magyar szülők többsége egyáltalán nem köt biztosítást gyermekére, de a felelősen gondolkodó szülők is többnyire megelégednek az óvodákban, iskolákban javasolt tanulóbiztosítással, elemzi a 2013-as gyermekbiztosítási trendeket a hazai biztosítótársaság.
A magyar szülők döntő többsége nem köt biztosítást gyermekére, sőt sokan azzal sincsenek tisztában, hogy minden gyermek jogosult 3 éves kortól 18 éves koráig az állam által finanszírozott általános gyermek- és ifjúsági baleset-biztosításra. Ugyanakkor a gyermekükre balesetbiztosítást kötő szülők is jellemzően megelégszenek az óvodák és iskolák által javasolt tanulóbiztosítások valamelyikével, vagy amennyiben rendelkeznek saját egészségbiztosítással, kiterjesztik azt gyermekeikre, összegzi a 2013-as gyermekbiztosítási trendeket Sallai Linda, a cég szakértője.
A gyermekek jövőjéről való gondoskodás egyik legfontosabb eszköze lehet az, ha maguk a szülők is rendelkeznek biztosítással. Míg Nyugat-Európában jól megfigyelhető, hogy egy gyermek születésekor a szülők – ha korábban nem is rendelkeztek vele – baleset-, vagy haláleseti biztosítást kötnek saját részükre, addig ez hazánkban egyáltalán nem kialakult gyakorlat. A magyar szülőknek csupán elenyésző hányada számol azzal, hogy egy esetleges váratlan tragédia esetén is biztosítsa gyermeke anyagi hátterét.
Hasonlóan alacsony arányban kötnek különböző megtakarítási életbiztosításokat a magyar szülők kifejezetten gyermekük jövőjének biztosítására, pedig az ilyen termékek biztosítani tudják, hogy a gyermek egyetemi tanulmányaihoz, életkezdésének támogatásához szükséges tőke rendelkezésre álljon – akár abban az esetben is, ha a szülők ezt már nem élhetik meg.
Sallai Linda szakértő a gyermekbiztosítási trendeket elemezve elmondta: „A hazai biztosítási szegmens egészét tekintve a gyerekek számára kötött biztosítások aránya kifejezetten alacsony. Pedig különösen fontos lenne, hogy a szülők hosszútávon tervezzenek családjuk, gyermekeik jövőjét illetően, megteremtve az anyagi biztonságot akár egy váratlanul bekövetkező nehéz időszakra is. Mindamellett a lakosság pénzügyi tudatosságát – melyet tekintve Magyarország igencsak lemaradt Nyugat-Európától – is pozitívan befolyásolhatja, ha a felelős szülők már fiatalon megismertetik gyermekeiket az őket közvetlenül is érintő biztosítással, felvilágosítva őket azok céljáról, hasznáról.”