A tőzsdei kereskedés egyik alapfeltétele, a gazdasági élet szereplőinek esetében egyúttal szakmai presztízskérdés is a tőzsdei szakvizsga megszerzése. Tőzsdei szakvizsgát huszonegy éve lehet letenni Magyarországon, a tőzsdei szakvizsgára való 100 órás felkészítő tanfolyam pedig épp most húszéves. A 21. évfolyam hallgatói szeptemberben kezdik meg tanulmányaikat a Közép-európai Brókerképző Alapítvány szervezésében.
A tőzsdei szakvizsga megszerzése mindazoknak kötelező, akik az értéktőzsdei azonnali kereskedésben részt kívánnak venni, de mindenki számára ajánlott, akik befektetési tanácsadással, vagyonértékeléssel, privatizációval foglalkoznak, vagy munkájuk során rendszeresen kapcsolatba kerülnek az értékpapírpiaccal. Az oklevél megszerzése a gazdasági szereplők számára valódi presztízskérdés, a pénzügyi szektor résztvevőinek túlnyomó többsége rendelkezik a képesítéssel, az újonnan a képzésbe bekerülő hallgatók pedig nagyobb keresetre és nagyobb keresettségre számíthatnak a munkaerőpiacon. A tanulmányok megkezdése már érettségivel is lehetséges, így a továbbtanulás egyik lehetséges útja is. A hallgatók számára szintén csábító lehet, hogy az angol Chartered Institute for Securities & Investment elismerte és elfogadta a tőzsdei szakvizsgát, ezáltal lehetővé vált, hogy a képesítés birtokában a végzett hallgató az angol szervezet társult tagja legyen, neve mögött pedig az ezt igazoló ACSI rövidítést feltüntethesse.
A vizsgára való felkészülés a Közép-európai Brókerképző Alapítvány szervezésében zajlik, a legnépszerűbb tanfolyam az ősszel 21. évfolyamát indító „100 órás értékpapírok testközelből” című tanfolyam, ismertebb nevén a Tőzsdei Szakvizsga Felkészítő, amely moduláris felépítésének köszönhetően részenként is, de egyben is elvégezhető. A tanfolyam tematikája tartalmazza a tőzsdei szakvizsgán megkövetelt ismereteket: az értékpapír-piac jogszabályi hátterét, a BÉT és a KELER szabályzatait, a terület legfontosabb közgazdasági összefüggéseit és makrogazdasági kapcsolódásait, értékpapírszámtani és befektetési ismereteket.
Idén nem ez az egyetlen évforduló a Közép-európai Brókerképző Alapítvány életében, a középiskolások számára rendezett országos Tőzsdeverseny (KEBA) ugyancsak jubilál. A nagy népszerűségnek örvendő gazdasági játék idén tizenötödik éve zajlik, amelynek során az elsődleges cél az értékpapír-piaci ismeretek átadása, az érdeklődés felkeltése, és nem az öldöklő küzdelem. Az országos döntő napja ugyanakkor mindig látványos és mozgalmas esemény, ahol a csapatok „vérre menő” küzdelmet folytatnak.