Zsolnai László művészettörténész, az alkotás felfedezője a 14. századi Firenzéből származó, Szent Györgyöt és Szent Domonkost ábrázoló táblaképet mutatja a szolnoki Damjanich János Múzeum raktárában 2013. augusztus 27-én. Egy kunhegyesi plébánián őrizték a vallási témájú, jobb oldali táblaképet, amelynek készítője Giovanni del Biondo mester a firenzei Uffizi képtár szakértője szerint. A gótikus ritkaság a Szolnoki Galériában augusztus 29-én megnyíló kiállításon tekinthető meg. MTI Fotó: Mészáros János
2026. június. 7. 19:39
Állandóan késett, sokszor órákig várt rá a stáb, de Kovi soha nem tudott Michelle Wildra haragudni. Erről a történetről is mesél többek között Hatala …










