Egyre nagyobb az érdeklődés a Google Glass kiterjesztett valóságalapú szemüveg iránt. A kaszinó- és sztriptízbár tulajdonosok, filmesek, sőt több ország kormánya megelőző intézkedéseket sürget. Mivel szinte észrevétlenül lehet a készülékkel fényképeket, videó felvételeket készíteni, sokan a személyi- és szerzői jogokat és üzleti érdekeket sértőnek titulálják a google legújabb termékét.
Bár csak jövő tavasszal lesz a nyilvános premier, és egyelőre kevesen használhatják az okos szemüveget, máris nagy port kavart, sok az ellentmondás körülötte.
A hangvezérléssel is működő, 1500 dollár értékű szemüvegen az okostelefonokhoz hasonló funkciók vannak: GPS, üzenetküldés, -fogadás, fényképezés, videózás stb.
Mivel észrevétlenül lehet vele videózni és fényképeket készíteni, és azokat az interneten megosztani, sokan fenntartásuknak adnak hangot.
Kezdetben sokan azzal vádolták a Google-t, hogy reklámozásra akarja használni a készüléket, az óriáscég azonban cáfolta ezt. Olyan félelmek is hangot kaptak, hogy a Google arcképfelismerő programmal látja el az okos szemüveget, amely visszaélésekre ad lehetőséget – írja a kulcsszo.hu.
Felnőtt tartalom?
A computerworlduk.com szerint, a MiKandi felnőtt tartalmat akart megjeleníteni a szemüvegen, a Google azonban nem adott engedélyt erre, mivel túllépte a jó ízlés határait. Erre a Teets and Glass app készítői finomítottak, és csak ruhába öltöztetett modellek lesznek „elérhetők” a csodaszemüvegen. Hosszú távon azonban nem lehet kizárni, hogy a felnőtt tartalmak elérhetőek lesznek, mivel a fejlesztők szerint igény lenne erre.
Vezetéskor nem szabad használni
A Focus Online német hírportál szerint a brit közlekedési minisztérium máris kijelentette, hogy tilos lesz használni a Google Glass szemüveget vezetés közben. Az Egyesült Államokban is olyan törvénytervezet van készülőben, amely tiltani fogja az interaktív szemüveg használatát, mivel elvonja a figyelmet. Németországban a közlekedési szabályok értelmében nem használhat az autóvezető olyan eszközöket, amelyek látásban, hallásban zavarhatják. A lap megkereste a német közlekedési minisztériumot is, de azt a választ kapták, hogy még nem végeztek méréseket a Google Glass látáskorlátozó hatásáról.
Torsten Braner, a Taylor Wessing ügyvédi iroda partnere szerint a viselhető technológia újabb problémákat vet fel a magánszféra védelmével kapcsolatban. A közösségi jogász szerint nemcsak a készülékkel lehet visszaélni – másokról titokban szerzett információkkal –, hanem annak használójának személyes adatival is.