2026. 05. 3. vasárnap

Tímea, Irma

1 EUR 365 HUF
1 GBP 421 HUF
Kezdőlap » Gazdaság » Gazdaság » Górcső alatt a környezetvédelmi termékdíj
royal_magazin_PNG

Górcső alatt a környezetvédelmi termékdíj

A vonatkozó törvény meghatározza azokat a termékcsoportokat, amelyek első belföldi forgalomba hozatala, saját célú felhasználása, továbbá bérgyártása után termékdíjat kell fizetni. Ezáltal meghatározható azoknak a köre, akik termékdíj fizetésére kötelezettek. A NAV ellenőrei kiemelten vizsgálják, hogy a Közösségből behozott termékdíjköteles termékeket elsőként belföldi forgalomba hozók az ezzel összefüggő bejelentési, bevallási, illetve fizetési kötelezettségeiknek eleget tettek-e.

Egy konkrét ellenőrzéskor tapasztalta a NAV Nógrád Megyei Adóigazgatósága, hogy a Közösség területéről kakaómasszát beszerző vállalkozás a behozott áru első belföldi forgalmazójaként az áru részét képező csomagolóanyag utáni termékdíj-fizetési kötelezettségéről olyannyira megfeledkezett, hogy azt az adóhivatalnak be sem jelentette.

Előfordulhat olyan eset is, hogy a külföldről vagy a Közösség területéről behozott járművek esetén marad el a termékdíj bevallása a gépjármű részét képező gumiabroncs, akkumulátor, kenőolaj, elektronikai berendezés után.

Fontos, hogy az adózók nagyobb figyelmet fordítsanak a termékdíjjal kapcsolatos kötelezettségek teljesítésére, mert ezek elmulasztása esetén a NAV – az adóbírság mellett – a bejelentési, bevallási, nyilvántartási kötelezettségeknek, valamint a termékdíjjal kapcsolatos információk számlán történő feltüntetésének az elmulasztása miatt is szankcionálhatja az adózókat.

Nemzeti Adó- és Vámhivatal
Észak-magyarországi Regionális Adó Főigazgatósága


Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141694

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés