2026. 05. 9. szombat

Gergely

1 EUR 356 HUF
1 GBP 412 HUF
Kezdőlap » Kultúra » Kultúra » A Fal – újabb érdekességek
19753-fal5_rm

A Fal – újabb érdekességek

Mint ahogyan arról már bizonyára sokan hallottak, a négy hét múlva Budapestre érkező, a Fal című produkció jelenlegi, stadion verziója minden tekintetben a világ legnagyobb utazó showja. Ez egyrészt vonatkozik a színpad és a díszletek méretére, de ugyanakkor az utazó stáb, a felszerelés , a technika és a szükséges gépek mennyiségére is.

Néhány érdekesség az előadás építése kapcsán:
•    3 db óriási darut is használnak az építéshez, ezekkel emelik be a tetőt és a díszlet elemeit
•    2 kosaras emelő, 2 ollós emelő és 11 targonca is részt vesz az építésben és a bontásban
•    165 magyar technikai ember segít be az egy hetes építésbe és a 2 napos bontásba. A különböző gépek kezelői illetve a sofőrök további 15 embert jelentenek.
•    A produkció saját generátorokat használ mindenhol a világon, hogy tökéletesen egyenletes áramellátást tudjanak biztosítani a show alatt
•    38.000 liter vizet használnak a színpadhoz és a díszlethez ellensúlynak – hiszen a díszlet, a Fal teljes szerkezete a színpad elején helyezkedik el. Speciális gyors pumpákkal töltik be, majd engedik le bontásnál a tartókból.
•    400 liter héliumgázt használnak fel az előadás alatt az óriási figurák felfújásához és mozgatásához (az ikonikus tanár-, az anya- vagy éppen a repülő malac figurájához)
•    A surround hangzás miatt a szokásos 2 helyett 6 különböző hangfal-állás lesz a stadionban körben
•    Egy tégla súlya kb 4.5 kilogramm, 500 téglából építik meg az előadás alatt a teljes Falat, amely a végén leomlik.
•    50 fős a turné saját technikai stábja. Ők felügyelik és irányítják az építést és a bontást, illetve üzemeltetik a gépeket az előadás alatt.
•    60 kamion és 7 busz szállítja a felszerelést és a stábot városról városra
•    Minden apró részletet megterveztek előre, minden egyes helyszínre. Például előre lekérték a napnyugta pontos aznapi, helyi idejét, és ahhoz képest hirdették meg az előadás kezdését, hogy a látvány tökéletes legyen az első perctől fogva. 

Az augusztus 25-i, Puskás Ferenc Stadionban megrendezésre kerülő Roger Waters The Wall előadásra jegyek még kaphatók, ráadásul most két állójegyet lehet vásárolni egy áráért, amíg a készlet tart.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141694

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés