2026. 05. 5. kedd

Györgyi

1 EUR 363 HUF
1 GBP 421 HUF
Kezdőlap » Programajánló » Programajánló » MÁDI FURMINT ÜNNEP 2013
19646

MÁDI FURMINT ÜNNEP 2013

A világon szinte mindenütt ismerik és kedvelik a tokaji borokat. A legismertebb közülük természetesen a tokaji aszú, ám azt nem mindenki tudja, hogy a királyok borát főleg furmintból készítik, ami Hegyalja legjobban aszúsodó, legnemesebb magyar szőlőfajtája. És ha még azt is hozzátesszük, hogy ebből a páratlan gyümölcsből igazán különleges száraz borok is készülnek, amiket kedvünkre fogyaszthatunk a kitűnő magyaros ételekhez is, beláthatjuk, hogy van mit ünnepelni a furminton a borkedvelőknek.

Mád szőlőtermő területeinek 70 százalékát uralja a furmint, az itteni szőlősgazdák és borászok joggal büszkék arra, hogy az általuk készített minőségi borok egyre népszerűbbek és kelendőbbek, felveszik a versenyt a világ bármely részéből származó borokkal. Jogos tehát, hogy Mád adjon helyet a furmint ünnepének, és teremtsen hagyományt, hogy az utókor is megtudja majd: itt már a XVII. században is kultúrája volt a furmint termesztésének, és azóta is ízlelhetjük a környék változatos bor kínálatát.
Az idei ünnep szeptember 6-7-én lesz, és közvetlen célja az, hogy megismertesse és megszerettesse az idelátogatókkal a vidék jellegzetes szőlőfajtáját és az abból készült borokat, segítse a mádi borászokat eltökélt szándékuk valóra váltásához, hogy a furmint elnyerje méltó helyét a világ vezető borai között.  Ezen a két napon tehát a helyi borászok nyitott pincéjükkel várják a vendégeket és a válaszokon kívül felejthetetlen élményt és kulturális programokat is adnak.
Idén először két színpadon zajlanak az események, amelyeken többek között fellép a Magna Cum Laude, Demjén Ferenc, a Talamba Ütőegyüttes, a Borfolk Együttes, a Görömbö Kompánia, a Göncöl Néptáncegyüttes, a Holló Együttes, Juhász Márton Euro-African playground, a Vodku zenekar, a Vodku fiai, valamint Sipos Mihály és Kardos Mária.
A gyerekek egész nap élvezhetik a Borsai Kastély udvarán zajló „Hétpróbás Kisinas”-Játszóház és Kézművesudvar programjait, de a Bestillo udvar is tartogat számukra meglepetéseket. A művészet szerelmesei több helyszínen különböző kiállításokat látogathatnak.
.
 
A hagyományos szüreti felvonulás mellett vásári forgatag és minőségi gasztronómia is emeli a Furmint korzó színvonalát, dűlő- és biciklitúrák, táncház, pincés vigadalmak és számtalan más szórakoztató program várja az érdeklődőket. Egy kis ízelítő a Furmint korzó résztvevőiből: Anyukám mondta, Divino, Bestillo, Csülök Csárda, Gusteau Kulináris Élményműhely, Mádi Kúria Étterem, Fűszeres Eszter.

A programok ingyenesen látogathatóak!
Részletes program, további információ:
facebook/MadiFurmintUnnep
www.mad.info.hu

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141694

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés