2026. 06. 26. péntek

János, Pál

1 EUR 356 HUF
1 GBP 413 HUF
Kezdőlap » Hírek » B.A.Z.-megyei hírek » Korszerűsítések az erdei kisvasutaknál
19560-kisvasut

Korszerűsítések az erdei kisvasutaknál

Az ÉSZAKERDŐ Zrt. átfogó közjóléti fejlesztési programjában mind a Lillafüredi, mind a Pálházi Állami Erdei Vasútat korszerűsíti.

Az ÉSZAKERDŐ Zrt. Lillafüredi Állami Erdei Vasút-ja  kiemelten fontos eseményre készül. Szeptember 7-én ugyanis Lillafüred lesz a házigazdája az országos Kisvasutak Napjának. Az MFB Zrt. és a  Magyar Turizmus Zrt. tavaly indított programot a hazai tájak és a magyarországi kisvasútvonalak népszerűsítésére. Ennek ez évi zárása  lesz ez az országos rendezvény. Már csak emiatt is kiemelt figyelmet kap idén a LÁEV. Sok tennivalónk van még addig, és ezek közé tartozik a szükséges korszerűsítések elvégzése is. Négy nagy nyitott vasúti kocsi felújítása már befejeződött, és a típus megjelenésének hatvanadik évfordulójára a – C02-407 jelű – C50-es dízelmozdonyt is rendbe tettük. Egy nemzetközi pályázatnak köszönhetően öt vasúti kocsit kerékpárszállításra tettünk alkalmassá. Még hátra van nyolc nyitott kisvasúti személykocsi forgóvázainak felújítása, a kopott sínek és talpfák cseréje pedig szükségszerűen folyik. A teljes pályán eddig nagyjából 300 talpfát cseréltünk ki ebben az évben – foglalta össze Mátrai Imre, a Lillafüredi Állami Erdei Vasút üzemigazgatója.

A Pálházi Állami Erdei Vasút idén ünnepli megépítésének 125. évfordulóját. Ebből az alkalomból augusztus 17-én egész napos programsorozatot szervezünk Pálházán, de a jubileum kapcsán számos korszerűsítésre is sor kerül Magyarország egyik legrégebbi erdei kisvasútján. Hamarosan befejeződik a hat nyári személyszállító kocsi teljes festése és felújítása, ennek részeként a sérült léceket, padozatot is kicseréljük. A vonalon közlekedő két zárt kocsi felújítása pedig szeptember közepéig történik meg. A mozdonyszín korszerűsítése már véget ért, ez magába foglalta az épület külső-belső renoválását, a tetőzet cseréjét, valamint egy széles szerelőakna kialakítását. Az Ipartelepi megállóhelyen levő Erdészeti és Vadászati gyűjtemény is megújult, ráadásul a múzeum környékén levő padokat is rendbe tettük. Ezzel egyidejűleg egyébként a közvetlenül a vasúti pálya mellett elhelyezkedő Kavicsváltói táborhelyen levő közjóléti eszközök is teljes felújításon mentek át. A pályaszakaszon ősszel mintegy száz talpfa kicserélésére is sort kerítünk – mondta Buday Péter, a Hegyközi Erdészeti Igazgatóságának vezetője.


Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés