A Jobbik Magyarországért Mozgalom június negyedikére nemzetünk legnagyobb tragédiájának évfordulójaként tekint. Kilencvenhárom esztendővel ezelőtt ezen a napon vált véglegessé ezeréves történelmi hazánk szétszaggatása, nemzetünk feldarabolása, több millió magyar idegen uralom alá kényszerítése. „Országszerte ünnepi rendezvényeket, megemlékezéseket, koszorúzásokat tartanak a nemzeti összetartozás napja alkalmából a hétvégén, már a keddi ünnepnap előtt” – olvashatjuk egy múlt heti MTI-hírben. De akármennyire is próbálkozik a Fidesz az erőszakos mítoszteremtéssel, saját nyelvezetük és beszédmódjuk megalkotásával és a társadalomra erőltetésével, június 4-ét a magyar emberek szívében soha sem fogják tudni ünnepnappá tenni! Trianon ünneppé alakítása azok emlékének meggyalázása, akik éppen a trianoni döntés következtében voltak kénytelenek elhagyni szülőföldjüket vagy eltűrni a megaláztatást és elnyomást azért, mert ragaszkodtak magyarságukhoz, anyanyelvükhöz, őseik örökségéhez!
A Jobbik ezért a leghatározottabban visszautasítja azt, hogy a Fidesz örömünneppé, vidám táncos műsorokkal fűszerezett vásári komédiázássá süllyesztette a trianoni békediktátum aláírásának napját. Tetézték mindezt Az Összetartozás Dala című förmedvénnyel. Ez arról szól, hogy hitgyülis-vidámvasárnapos hangulatú mosolygás és tapsikolás közepette az összetartozás szimbolizálására legméltóbbnak talált Kállay-Saunders András, valamint a dalt megrendelő minisztérium egyik államtitkárának felesége egy elképesztően primitív, debil szöveget énekel el. „Kezeink összeérnek, talpaink egymásra lépnek” – többek között ilyen veretes mondatok jelenítik meg a Fidesz szerint a nemzeti összetartozást, miközben a magyar szó a dalban egyetlenegyszer sem szerepel…
A kormánypártokkal szemben a Jobbik anyaországi szervezetei és nemrégiben alakult külhoni csoportjai az egész Kárpát-medencében – Sepsiszentgyörgytől kezdve Marosvásárhelyen, Nagyváradon és Beregszászon át Dunaszerdahelyig és Szabadkáig – megemlékezést tartanak a 93 évvel ezelőtti tragédiáról, a Nemzeti Jogvédő Szolgálat pedig konferenciát szervez „Magyar önrendelkezés: emberi jogok és jogvédelem a Kárpát-medencében” címmel.
A Jobbik úgy gondolja, hogy nemzeti összetartozásunkról sokkal inkább alkalmas lenne megemlékeznünk november 2-án, március 15-én, augusztus 30-án vagy éppen április 11-én, az elcsatolt területeink későbbi visszatérésének évfordulóin.
Szávay István országgyűlési képviselő, a Jobbik Nemzetpolitikai Kabinet elnöke