2026. 07. 6. hétfő

Csaba

1 EUR 353 HUF
1 GBP 412 HUF
Kezdőlap » Hírek » B.A.Z.-megyei hírek » Az óvoda felújításával, bővítésével kezdődik a településrekonstrukció Bőcs Községben!
royal_magazin_PNG

Az óvoda felújításával, bővítésével kezdődik a településrekonstrukció Bőcs Községben!

A projekt melynek keretében a 2010. évi rendkívüli esőzések és árvizek okozta károk helyreállítása valósul meg az óvoda felújításával indult el májusban. A fejlesztéshez az Új Széchenyi Terv Észak – Magyarországi Regionális Operatív Program keretében 73.717.675 Ft támogatást nyert Bőcs Község Önkormányzata a „Településrekonstrukció az árvíz sújtotta Bőcs Községben” című pályázattal. A projekt céljai a bőcsi Óvoda felújítása, átalakítása, bővítése; és a település csapadékvíz elvezetési problémáinak megoldása. Az óvoda helyreállítása azért vált szükségessé, mert az árvíz következtében az udvarának jelentős része vízben állt, ezáltal sérült a tartószerkezet, a foglalkoztató közel 6 cm-t süllyedt a falakon pedig szerkezeti repedések keletkeztek. A projekt keretében teljes betonalap és padlócsere, a homlokzat vakolása, valamint új tető és kémény építése történik. Az óvoda fejlesztése mellett az Ifjúság utca csapadékvíz-elvezetése és a Sportpálya melletti övárok rendbetétele is megvalósul. A projektben megvalósítandó csapadékvíz elvezetés célja a jövőben várható nagy esőzések okozta elöntések számának minimalizálása és az épített környezet megóvása.

A projekt tevékenységei javítják a kistelepülés életminőségét, emelik az alapfokú oktatási ellátás minőségét, és megszépül a lakókörnyezet az érintett területeken.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés