Világszínvonalú rákbetegségekkel összefüggő vagy különleges eredményeket adó motorvizsgálatok kezdődhettek az intézményben. De, hogy folytassuk a felsorolást: polarizációs mikroszkóp és vákuumgőzölő – terepi graviméter -szemiszolid olvadék hűtőrendszer és részecskeméret meghatározó – ultrahangkészülék és diagnosztikai munkaállomás- mérő-adatgyűjtő rendszer és 3D scanner- digitális sűrűségmérő és permeabilitás mérő. Néhány azon eszközök közül amelyek ma már egy megvalósult pályázat révén a Miskolci Egyetem kutatóinak rendelkezésére állnak.
A fejlesztési projekt, amely az Egyetem kiválósági központjainak infrastrukturális és informatikai fejlesztése (TIOP-1.3.1-10/1-2010-0012) címet viseli 2011 tavaszán indult,s általa mintegy 1,3 milliárd forint értékben zajlott a háttér megújhodása, a kiválósági központok gép, műszer, berendezés és eszköz infrastruktúrájának fejlesztése, az informatikai hátország (hardver és szoftver) minőségének javítása.
Elvégezték a kialakításra kerülő laboratóriumok elhelyezéséhez minimálisan szükséges átalakítási, felújítási munkálatokat, az azokhoz kapcsolódó fizikai akadálymentesítést is. Feladat volt az új ismeretek átadására szolgáló oktatási központ (Felnőttképzési Regionális Központ) informatikai infrastruktúrájának (hardver és hálózat) megújítása, a tudás és a kutatási eredmények színvonalas – papír alapú – kiadhatóságának infrastrukturális támogatása. Mindehhez folytatni kellett az intézmény info-kommunikációs akadálymentesítését is.
A pályázat megvalósításával egyebek között a térségben egyedi élettani kutatásokra alkalmas, világszínvonalú, például rák és gyógyszer kutatásokat végző laboratórium épült ki , több mint 300 négyzetméteren, ugyancsak egyedi , több mint százmilliós értékű motorvizsgáló laboratóriumot adtak át a múlt évben.
A pályázat révén csaknem 200 csúcstechnológiát képviselő berendezés, műszer valamint nagyszámú műszaki szoftver és informatikai eszköz támogatja a korszerű kutatásokat.