2026. 08. 3. hétfő

Hermina

1 EUR 364 HUF
1 GBP 425 HUF
Kezdőlap » Gazdaság » Gazdaság » Kétmilliárd forintból fejlesztette az üzemirányítást az Émász
18049-emasz

Kétmilliárd forintból fejlesztette az üzemirányítást az Émász

Elkészült a német többségi tulajdonban lévő Émász Nyrt. új, integrált üzemirányítói és hálózatfelügyeleti rendszere, a több mint öt év alatt kifejlesztett, kétmilliárd forintos beruházást Hans-Günter Hogg, az Elmű-Émász társaságcsoport igazgatósági tagja adta át Miskolcon pénteken.

Az áramszolgáltató cég fél évszázados múltra visszatekintő üzemirányítási rendszerét már többször átalakították, a mostani azonban a teljes üzemirányítást érinti.

A saját forrásból kiépített új rendszer feladata egyebek mellett a hálózati elektronikus adatok összegyűjtése, megjelenítése, távműködtetés biztosítása, továbbá jelentések kezelése, terhelésbecslési, hálózatszámítási és elosztóhálózat irányítási funkciók ellátása.

A projektet bemutatva Béres József, az Émász Hálózati Kft. ügyvezetője azt mondta: a korábbi 120 kilovoltos és az öt területi, úgynevezett középfeszültségű üzemeltetési központ munkáját most az Émász miskolci székhelyére centralizálták, a teljes üzemirányítás innen történik.

A Heves megyei Gyöngyösön kiépült üzemirányítási “tartalék központ” is átfedi az Émász területét, ugyanakkor az itteni létesítmény elsődleges feladata a gyöngyösi és salgótarjáni régió üzembiztonságának felügyelete.

Az új üzemirányítási rendszer a március 14-17-e közötti rendkívüli időjáráskor már bizonyított. Akkor a cég szakemberei 37 középfeszültségű szabadvezetékes üzemzavart, 260 kisfeszültségű csoportos és 207 egyedi hibát szüntettek meg.

– MTI –

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

A low-angle view showcases a juxtaposition of nature and modern architecture. Lush green tree branches create a natural frame around towering skyscrapers with blue glass facades that reflect the clear sky above. The composition emphasizes the height and scale of the buildings, contrasting with the organic texture of the foliage. Bright sunlight illuminates the scene, highlighting the colors and details of both the natural and urban elements. Suitable for themes of urban development, environmental awareness, or architectural design.
Perzselő nyarak, aszályos hetek, felforrósodó beton: a fák és a zöldfelületek ma már nem díszként kellenek, hanem azért, hogy egyáltalán elviselhető m…

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

144101

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés