A Jobbik értetlenül áll a Budapest Airport Zrt. vezetőségének döntése előtt, miszerint a reptér biztonsági tevékenységét kiszervezik, mindezt egy saját tulajdonú leányvállalatba.
Egyrészt a biztonsági tevékenység állami monopóliumnak számító nemzetbiztonsági vonatkozásai miatt állami szinten lenne szükséges ennek tilalmát kimondani. Sajnos nem ezt történt meg, állami hatósági szakvélemény szerint még jót is tesz a nemzetbiztonságnak, ha Magyarország egyetlen nemzetközi, NATO-repterén külföldi tulajdonú, a Magyar Állam számára ellenőrizhetetlen kis cég végzi a biztonsági és nemzetbiztonsági tevékenységet. Emiatt a Jobbik feljelentést is tett.
Jelen esetben a kiszervezés racionálisan egyetlen célt szolgálhat: az állam által ellenőrizhetetlen pénzszivattyút létrehozni, közben természetesen élénken panaszkodni a reptér veszteséges üzemelésére.
A reptéri biztonságért az utasok éves szinten mintegy tízmilliárd forintot fizetnek. Ezt a pénzt elvileg a biztonsági tevékenység elvégzésére, tárgyi és személyi feltételeinek biztosítására, fejlesztésére kellene fordítani. Azonban évek óta folyamatosan tisztázatlan helyzet van afelől, hogy valójában hova, mire is költi ezt az évi tízmilliárd forintot a BA Zrt. vezetése. A repülőtéren a biztonság terén is jelentős gondok vannak, mert fejlesztéseket nem hajtottak végre, a dolgozók keveset keresnek, és semmi látszata vagy eredménye nincs az évi tízmilliárd elköltésének.
A kiszervezéssel azt mindenképp eléri a BA Zrt. vezetése, hogy a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő a privatizációs szerződésből adódó ellenőrzési jogát immár nem tudja gyakorolni a biztonsági tevékenység és annak pénzügyi folyamatai felett. Más értelme, szakmai alapja, előnye egyszerűen nincs ennek a műveletnek, hiszen ugyanazt a tevékenységet, azonos tulajdonosnál lévő leányvállalat fogja végezni ugyanannyiért. Csupán az átláthatóságot szüntetik meg teljes mértékben.
Ez a helyzet ismét felveti a privatizációs szerződés feltételeit kialakítók, és azt aláírók felelősségét, hiszen egyértelműen ki kellett volna kötni a kiszervezések feltételeit, egyes területeken annak tilalmát. És ismételten felmerül a kérdés a Fidesz-kormány felé: még mindig jó döntésnek gondolják-e a reptér 2011-es eladását?