Február 7-én, első alkalommal látogat Magyarországra a világszerte ismert kínai GuangXi Akrobatikus Társulat, amely a legjelentősebb távol-keleti ünnep, a február 10-én kezdődő kínai holdújév alkalmából lép fel nagyszabású produkciójával hazánkban. A 35 fős társulat február 8-án Kazincbarcikán, február 10-én pedig Budapesten kápráztatja el a közönséget többek között zsonglőrmutatványos kabaréval, harcművészeti bemutatóval, bűvész-, és akrobata-mutatványokkal és balett előadással.
Az 1952-ben alapított GuangXi Akrobatikus Társulat érdemes művészei az elmúlt hat évtizedben a világ több mint 40 országában léptek fel és számos jelentős nemzetközi nagydíjat nyertek el. Előadásaik a látványos akrobata számokat bemutató kínai színházak és a távol-keleti cirkuszművészet több ezer éves hagyományaira épülnek. A cirkuszművészet, a zene és a tánc ötvözésével a művészek az álom és valóság között lebegve, egy új világ felfedezésére invitálják minden korosztály képviselőit.
A GuangXi Akrobatikus Társulat a BorsodChem kínai anyavállalata, a Kelet-Közép-Európa legnagyobb kínai befektetőjének számító Wanhua Csoport meghívására és támogatásával látogat el Kazincbarcikára. A Wanhua célja, hogy a több ezer éves kínai kultúra, történelem és hagyományok sokszínűségére ráirányítsa a Kazincbarcikán és a város térségében élők figyelmét is.
A művészek február 8-án Kazincbarcikán lépnek fel az Egressy Béni Művelődési Központban, ezt követően február 10-én Budapesten, a Millenáris Parkban megrendezésre kerülő Holdújév Fesztivál díszvendégeként szerepelnek majd.
A tavaszünnep ¬– amit a nyugati kultúra kínai holdújévként is ismer – a világon élő valamennyi kínai számára az év legnagyobb ünnepe, amely február 10-én – a Tűz Kígyó Évének köszöntésével – veszi kezdetét. A kéthetes ünnepségsorozat célja kettős: egyrészt alkalom arra, hogy a családok összegyűljenek, megajándékozzák és jókívánságaikkal elhalmozzák egymást, másrészt lehetőséget nyújt arra, hogy elbúcsúztassák az óévet, megszabaduljanak annak ártalmaitól, illetve különböző évezredes szokásokkal biztosítsák a jó szerencsét a következő évre is. A holdújév alapszíne a bőséget, a szerencsét és a gazdagságot jelképező piros, ezért is piros színű minden újévi dekoráció. Az újévi ünnepkört az év 15. napján a lampionünnep zárja.