2026. 07. 5. vasárnap

Emese, Sarolta

1 EUR 353 HUF
1 GBP 412 HUF
Kezdőlap » Hírek » Kék-Hírek » „24” – Közlekedési egyszeregy: A havas, jeges út csúszik: Rendőrségi hírek Borsod-Abaúj-Zemplén megyéből
royal_magazin_PNG

„24” – Közlekedési egyszeregy: A havas, jeges út csúszik: Rendőrségi hírek Borsod-Abaúj-Zemplén megyéből

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság illetékességi területén 2013. január 23-án is több esetben történt rendőri intézkedés.

Közlekedési egyszeregy: A havas, jeges út csúszik!

Az elmúlt napon megyénk útjain négy személyi sérüléssel járó közlekedési baleset történt és tizenegy anyagi kárral végződő ütközést jelentettek a közlekedők a rendőrségre.

A hajnali órákban az M3-as autópályán haladva egy lengyel pótkocsis kamion vezetője nem az útviszonyoknak megfelelően választotta meg járműve sebességét és a havas, jeges úton megcsúszott. A tehergépkocsi Miskolc irányából tartott Debrecen felé, amikor egy jobbra ívelő lejtős szakaszon letért az útról és szalagkorlátnak ütközött. A vezető nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett. A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság Autópálya Alosztálya vizsgálja a baleset körülményeit.

A reggeli órákban két autó ütközött össze Sajóládon. Egy autó sofőrje a havas jeges úton megcsúszott és átsodródott a szemközti sávba, majd egy másik vele szemben közlekedő személygépkocsival karambolozott. Mindkét autó vezetője könnyű sérüléseket szenvedett. A körülményeket a Miskolci Rendőrkapitányság vizsgálja.

A déli órákban Szomolya közelében egy autó vezetője nem az útviszonyoknak megfelelően választotta meg járműve sebességét majd egy egyenes szakaszon a jeges, havas útfelületen megcsúszott, majd többször megpördülve az út mellett lévő árokban egy betonoszlopnak csapódva állt meg. A sofőr, aki használta biztonsági övét nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett. Az esetet a Mezőkövesdi Rendőrkapitányság vizsgálja.

Ózdon a délutáni órákban egy személygépkocsi vezetője a havas, jeges úton megcsúszott és áttért a szemközti sávba és neki ütközött egy másik autónak. A szembejövő vétlen autóban ülő utas könnyű sérüléseket szenvedett. A közlekedési baleset körülményeit az Ózdi Rendőrkapitányság vizsgálja.

A további balesetek elkerülése érdekében a Rendőrség felhívja a közlekedők figyelmét, hogy a télies, havas, fagyos időben az időjárási, látási és útviszonyoknak megfelelően, fokozott körültekintéssel vezessék gépjárműveiket! Ne feledjék: Mindenkit haza várnak!

Szabálysértési őrizetbe vételek

A megye rendőri szervei az elmúlt huszonnégy órában nyolc főt vettek szabálysértési őrizetbe.

A Kazincbarcikai Rendőrkapitányság járőrei négy illegális fakitermelővel, és egy telefon-tolvajjal szemben hoztak személyi szabadságot korlátozó határozatot. A sátoraljaújhelyi, edelényi, mezőkövesdi rendőrök pedig egy-egy fatolvajt vettek szabálysértési őrizetbe.

Az illetékes rendőrkapitányságok a szabálysértési őrizetbe vett személyeket 72 órán belül, gyorsított eljárásban állítják bíróság elé.

B-A-Z. MRFK Kommunikációs Iroda

 

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés