2026. 07. 7. kedd

Apollónia

1 EUR 354 HUF
1 GBP 413 HUF
Kezdőlap » Hírek » Kék-Hírek » Együttműködik a Rendőrség és a Polgárőrség: rendezett a jogi környezet Borsod-Abaúj-Zemplén Megyében
16369-polginet

Együttműködik a Rendőrség és a Polgárőrség: rendezett a jogi környezet Borsod-Abaúj-Zemplén Megyében

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság és a Megyei Polgárőr Szövetség és tagszervezetei megújította együttműködési megállapodásait 2012. december 27-én.

A megújított együttműködési megállapodásokat dr. Vereckei Csaba r. dandártábornok, megyei főkapitány és Csóra György a B-A-Z. Megyei Polgárőr Szövetség elnöke látta el kézjegyével.

Az idevonatkozó hatályos törvény országosan csak egy polgárőr szövetség működését teszi lehetővé, ugyanakkor meghatározza azt a kizárólagos polgárőr tevékenységet, amelyet más társadalmi szervezet, vagy egyéb célra létrejött egyesület nem végezhet. Ilyen tevékenység többek között a közterületi járőrszolgálat, figyelőszolgálat, valamint a jelzőőri feladatok ellátása.

A törvény két feltételt határoz meg a polgárőr egyesületek működéséhez. Egyrészt kimondja, hogy a létrejött polgárőr egyesületnek az országos polgárőr szövetség tagszervezetévé kell válnia. A másik feltételként rögzíti, hogy az egyesülési jog alapján polgárőr egyesület szabadon alapítható, azonban speciális polgárőr tevékenységet akkor végezhet, ha az egyesület a rendőrséggel együttműködési megállapodást kötött. Személyi feltételként a törvény rögzíti azt is, hogy a polgárőri szolgálat az országos polgárőr szövetség által kiállított – a tevékenység végzésére jogosító – polgárőr igazolvány birtokában, országosan egységes formaruhában végezhető.

Fontos megjegyezni, hogy a polgárőr szervezet a működési területén illetékes megyei rendőr-főkapitánysággal a jogszabályban pontosan meghatározott feltételek szerint megkötött írásbeli együttműködési megállapodás alapján végezheti tevékenységét. A polgárőr egyesület működési területe annak a településnek, valamint azokkal közvetlenül határos közigazgatási egység földrajzi területe, amelyet a polgárőr egyesület székhelyeként megjelölt.

B-A-Z. MRFK Kommunikációs Iroda

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Okostévé, okos védelem
Régen legfeljebb akkor beszéltünk a tévé biztonságáról, ha stabilan kellett rögzíteni a készüléket a falra, vagy a kisgyerekek elől el kellett rejteni…

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés