2026. 07. 15. szerda

Henrik, Roland

1 EUR 361 HUF
1 GBP 424 HUF
Kezdőlap » Hírek » B.A.Z.-megyei hírek » Takarosan – takarékosan
15624-adam-jeno-iskola

Takarosan – takarékosan

Kazincbarcika – Kívül-belül megújult az Újkazinci városrészben található Ádám Jenő Tagiskola, miután befejeződött az Európai Unió által támogatott energetikai korszerűsítés ebben az intézményben is.

A zárórendezvény szerdán délelőtt volt, melyen az intézmény diákjai, pedagógusai, szülők és meghívott vendégek ünnepeltek együtt.
A Kedvezményezett – Kazincbarcika Város Önkormányzata – nevében Szitka Péter polgármester mondott köszöntőt, majd a beruházást az iskola igazgatója, Fürjes-Gáborné Csépányi Ágnes vette át.
A szokásos programelemek mellett a diákok egy látványos műsorral is készültek a jeles alkalomra, melynek a végén – a gyerekek legnagyobb örömére – négyszáz lufi hullt le az égből.

Mérföldkő

Az Európai Unió támogatásával és a Kohéziós Alap társfinanszírozásával megvalósult projekt 2011 tavaszán kezdődött.
Sor került a nyílászárók teljes körű cseréjére, a komplex homlokzati és lábazati hőszigetelésre, továbbá a lapostető korszerűsítésére. A felújítás a fűtési rendszer szabályozhatóvá tételét is tartalmazta, melyet termosztatikus radiátorszelepek beépítésével valósítottak meg.
A több évtizedes iskolaépületen ilyen jellegű beruházás megépítése óta nem volt, így mind az intézmény külső megjelenését illetően, mind az energiafelhasználás hatékonyságát tekintve komoly mérföldkő a beruházás.
A szakemberek szerint a most befejeződött energetikai korszerűsítés hosszú évekre, évtizedekre garantálja mindezt.

Az „Ádám Jenő Általános Iskola komplex épületenergetikai korszerűsítése” elnevezésű projekt kedvezményezettje Kazincbarcika Város Önkormányzata.
Az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott támogatás összege 99 798 011 Ft.

 

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Az új hullámú automobil dizájn
Az autózás szerelmeseinek igazán különleges élmény, amikor egy időtlen klasszikus új életre kel a mai kor ízlésének megfelelően. Képzelje el, hogy egy…

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés