Orbán Viktor VOSZ-nál tett, szokatlanul őszinte és kritikus kijelentései nyomán a Jobbik bízik abban, a kormány lassan eljut odáig, hogy a Matolcsy-féle, a valósággal köszönőviszonyban nem lévő kincstári optimizmus helyett őszintén elismeri az elmúlt 20 év gazdaságpolitikájának eredménytelenségét.
Jó lenne tudni azonban, hogy a kormányfő milyen politikai erőkre gondolhatott akkor, amikor arra szólította fel a vállalkozókat, hogy ne adjanak teret olyan politikai erőknek, akik a programjukban felelőtlen osztogatást ígérnek. Különösen érdekes ez a kérdés annak fényében, hogy a korábbi választási kampányokban a szocialisták tizenharmadik havi nyugdíjra vonatkozó ígéretét Orbán Viktor a tizennegyedik havi nyugdíj bevezetésének lehetőségével igyekezett überelni.
Bár a kormányfő is azt valószínűsíti, hogy irányítása alatt folytatódni fog leszakadásunk a régió országaitól, azonban ennek megakadályozására a kormány nem rendelkezik alternatívával. A Jobbik többször is javasolta a megélhetési gyermekszülést ösztönző szociálpolitika gyökeres átalakítását. Javasolta azt is, hogy a meglévő erőforrásokat a kutatás-fejlesztés, az ipar, a mezőgazdaság, valamint a turizmus fellendítésére koncentrálják. Magyarországnak ugyanis nem a gazdagok egykulcsos adóval és más intézkedésekkel történő segélyezése, nem is a Fidesz által is felelőtlenül űzött szociális demagógia, hanem a termelő, értéket teremtő magyar emberek számának növelése jelenti a kiutat.
Volner János, a Jobbik frakcióvezető-helyettese