2026. 07. 15. szerda

Henrik, Roland

1 EUR 360 HUF
1 GBP 423 HUF
Kezdőlap » Hírek » Sport » Barcikaiak a görkoris kontinensviadalon
14181-barcikaiak

Barcikaiak a görkoris kontinensviadalon

Kazincbarcika/Szeged: Két kazincbarcikai kötődésű versenyző is rajthoz áll a vasárnap kezdődő Európa Bajnokságon.

Egy héttel az olimpiai megnyitó előtt Szeged ad otthont a görkoris kontinensviadalnak, melyen 20 ország közel 450 sportolója képviseli magát.
A versenyzők négy korosztályban – kadett, junior „A”, Junior „B” és felnőtt -, hat különböző távon – 300 és 15 ezer méter között – mérik össze tudásukat.
Az előzetes nevezések szerint 10-15 világbajnok és világcsúcstartó érkezik Szegedre, legtöbbjük a sportág jeges változatában és gyorskorcsolyában is kiváló eredményekkel rendelkezik.

Három év alatt a TOP-ban

A július 23-28. közötti Gyorsasági Görkorcsolya Európa Bajnokságon magyar válogatottként 18 versenyző áll rajthoz: ebből 9 szegedi görkoris, de tatabányai, szombathelyi és kazincbarcikai sportoló is képviseli a hazai élvonalat.
Szigorúan véve egy, ám a borsodi kötődést tekintve két versenyzője is van Barcikának, hiszen a többszörös Magyar és Diákolimpiai bajnok Karancsi Sándor már szombathelyi színekben versenyzik. A váltásnak elsősorban technikai okai vannak, így a nagyon sikeres Zúzmara Korcsolya Klub vezetősége és tagjai továbbra is ugyanúgy szorítanak Sanyinak, mintha barcikai színekben versenyezne.
A másik kazincbarcikai sportoló, aki hivatalosan is így szerepel a rajtlistán az a Rási László, aki nagyon rövid idő alatt küzdötte fel magát a hazai elitbe.
– Laci roppant fegyelmezett és kötelességtudó versenyző, az egyesületen belül talán a legkiválóbb az edzésmunkája – mondja róla edzője, az egykori kiváló korcsolyázó Kertész Zoltán.
– Képes minden helyzetből felállni, a balsikerek nem tántorítják el, abszolút profi a hozzáállása. 2009-ben kezdett el görkorcsolyázni, a legelső versenyén – a jászberényi Utánpótlás Országos Bajnokságon – rögtön ezüstérmet szerzett, ez is mutatja tehetségét. Ettől kezdve keményen készült és minden versenyen részt vett, amin csak lehetősége volt. Az amatőrből a profi kategóriába kerülésekor az első időszakban a mezőny végén zárt, de lelkiismeretes edzésmunkájának köszönhetően szép lassan elkezdett felzárkózni.
A 2011-es szezonnyitó versenyen azt tűzte ki maga elé céljául, hogy amint a kadett korcsoportba lép, válogatott szeretne lenni.
Az idei szezont a hazai mezőnyben abszolút élvonalbeliként kezdte, a nemzetközi mezőnyben pedig egy erős középmezőnybeli versenyzőnek számít – mondta Laciról edzője.

A klub és a város büszkesége

Rási László 2012-ben az Európa-Kupán a 11. helyen végzett, az Intersport Tour de Tisza-tó elnevezésű versenyen – ahol 57 (!) kilométert kellett korcsolyázni – 5. lett, a Szepsi Bódva Kupa félmaratonon az abszolút 22. helyen végzett és megnyerte a 18 év alattiak versenyét. Emellett a Diákolimpia Országos Döntőjében ezüstérmet szerzett és a Magyar Köztársaság Utánpótlás Bajnoka lett rövid, illetve hosszú távon egyaránt. A szép eredménylista mellett edzője azt is elmondta, hogy Laci az egész szezonban mutatott stabil teljesítményének és megbízható korcsolyázásának, sportszerű magatartásának köszönheti, hogy helye van a Magyar Válogatottban.
Részvételi költségét Kazincbarcika Város Önkormányzata biztosítja, így július 23-a és 28-a között a Szegedi rendezésű Európa Bajnokságon Lacinak minden feltétel a rendelkezésére áll, hogy jól szerepeljen. Edzői, klubtársai, szülei a helyszínen követik nyomon az eseményeket, az érdeklődők pedig az interneten keresztül izgulhatnak a barcikai válogatottért, no és Karancsi Sanyiért.
A weboldal címe, ahol élő közvetítés is látható lesz vasárnap estétől: http://speedskating2012ec.info

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Az új hullámú automobil dizájn
Az autózás szerelmeseinek igazán különleges élmény, amikor egy időtlen klasszikus új életre kel a mai kor ízlésének megfelelően. Képzelje el, hogy egy…

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés