2026. 05. 5. kedd

Györgyi

1 EUR 363 HUF
1 GBP 421 HUF
Kezdőlap » Hírek » Hírek » Árvíz Dél-Oroszországban – Putyin országos gyásznapot rendelt el
royal_magazin_PNG

Árvíz Dél-Oroszországban – Putyin országos gyásznapot rendelt el

Kegyes Csilla, az MTI tudósítója jelenti:
Országos gyásznapot rendelt el hétfőre az orosz államfő a dél-oroszországi Kubany (Kubán) vidékén pusztító árvíz és a 14 orosz életét követelő ukrajnai buszbaleset áldozatainak emlékére.
Vlagyimir Putyin vasárnap írta alá a rendeletet, amely szerint országszerte, valamint az orosz külképviseleteken félárbocra engedik az Oroszországi Föderáció zászlaját.
Időközben tovább nőtt a hét végi özönvízszerű esőzés során keletkezett árvíz halálos áldozatainak száma Dél-Oroszországban. A legfrissebb adatok szerint 152 ember veszítette életét. Tizenkilenc elhunytat még nem tudtak azonosítani. Az eltűntek után folyik a kutatás.
A dél-oroszországi Krasznodari területen körülbelül 100 vonat várja, hogy tovább közlekedhessen a közigazgatási székhely, Krasznodar város felé. Az utasok két napja várnak vonatra.
Az árvíz és a rossz időjárás a betakarítást is nehezíti a térségben. Novorosszijszkban a gabonatároló nem tudja fogadni a learatott gabonát.
Krasznodar vezetése felszólította a város lakosságát, hogy legyenek körültekintőek, és csak az orosz vöröskereszt területi kirendeltségének számlájára utalják át az árvízkárosultaknak szánt pénzt. Az adománygyűjtés álcája alatt ugyanis megjelentek a csalók is.
A segítségnyújtásban önkéntesek, civilek és pártok is részt vesznek. Moszkvában mások mellett a kormányzó Egységes Oroszország ifjúsági szervezete hirdetett ruha-, és élelmiszergyűjtő akciót több metrómegállónál.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141694

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés