2026. 06. 28. vasárnap

Levente, Irén

1 EUR 354 HUF
1 GBP 411 HUF
Kezdőlap » Kultúra » Kultúra » Kerékpár-megáldás Mezőkövesden
13317-kerekparszenteles

Kerékpár-megáldás Mezőkövesden

Országos viszonylatban is egyedülálló kezdeményezésként kerékpár-megáldási ünnepséget szerveztek május 13-án 9 órától a Jézus Szíve templom előtt. Az eseményen több mint 600 kerékpáros és kerékpár vett részt.

Mezőkövesd mint „biciklis város” életében fontos szerepet tölt el a kerékpár, a kerékpározás. Ehhez kapcsolódva hirdette meg a Jézus Szíve Egyházközség, dr. Berkes László pápai prelátus, plébános vezetésével a kerékpár-megáldási ünnepséget.
„Az áldás a teremtő Isten jóakaratának lehívása arra a személyre, élőlényre, tevékenységre vagy tárgyra, amely közel áll az emberhez, amelynek léte, épsége minden nap fontos számunkra. Itt Mezőkövesden, tekintettel arra, hogy a város sík terepen terül el, meglehetősen közkedvelt a kerékpárral való közlekedés. Illő tehát, hogy erre a közlekedési eszközre, amelyet talán minden nap használunk, Isten áldását kérjük. Az esemény megszervezésében az erősített meg, amikor egy vasárnap szentmise után láttam, hogy egy idős néni a biciklijéhez ment, és megkérdeztem, hogy Ön kerékpárral jött, amire a néni azt felelte, hogy „Kedves, ha a kerékpár nem lenne, nem is tudnék járni a misére.” Jó alkalom volt ez az ünnep arra is, hogy a közlekedéssel kapcsolatos hibáinkat, esetleg bűneinket is tudatosítsuk, megbánjuk, illetve, hogy a biztonságos közlekedésért, valamint a közlekedésben résztvevők nagylelkűségéért és figyelmességéért imádkozzunk.” – emelte ki a kezdeményezés célját dr. Berkes László pápai prelátus.
Az egyházközség felhívása megmozgatta a kövesdi híveket, embereket, hiszen vasárnap, a hűvös és szeles időjárás ellenére több mint 600 kerékpárt számoltak meg a templom előtt. A 9 órakor kezdődő szentmise után a templom előtti téren felsorakozott Kövesd apraja-nagyja, a legkisebbektől a legidősebbekig, hogy megáldhassák mindennapi közlekedési eszközüket. Az áldás után 3-4 fős sorokba igazodva tettek egy kört a templom előtt, hogy közben meg is szentelhessék a kerékpárokat.
A szertartás után, a kétkerekű járművek megáldása után pedig a Mezőkövesdi Rendőrkapitányság munkatársai tartanak bicikliátvizsgálást, hogy a kerékpárok a KRESZ-nek megfelelően legyenek felszerelve.

 

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

A park mindenkié
Egyszerű illemszabályok a parkokba látogatóknak A nyári időszakban a közparkok sokak számára jelentenek kikapcsolódást, feltöltődést és közösségi é…

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés