2026. 03. 6. péntek

Leonóra, Inez

1 EUR 388 HUF
1 GBP 446 HUF
Kezdőlap » Hírek » Hírek » Változás az iskoláztatási támogatásban
royal_magazin_PNG

Változás az iskoláztatási támogatásban

2012. január 1-től a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény új szabályozást hozott az iskoláztatási támogatás folyósításának felfüggesztése témakörében.

A változás a 2012. február 1. napja után 16. életévüket betöltött tanulókat érinti elődlegesen.

A módosítás szerint, ha a 16. életévét betöltött gyermek az oktatási intézmény jelzése szerint akár csak 10 órát hiányzik igazolatlanul, a részére megállapított iskoláztatási támogatást az illetékes Államkincstár szünetelteti.

Annak a 16. évet betöltött gyermeknek a havi támogatása, akinek iskoláztatási támogatását korábbi igazolatlan hiányzásai miatt a jegyzői gyámhatóság felfüggesztette, további hiányzás esetén szintén szünetelésre kerül.

Ha a 16 éves gyermek rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben nem részesült, a külön folyószámlán összegyűlt eddigi támogatását igazolatlan hiányzás esetén a jegyzői gyámhatóság visszautalja a központi költségvetés családi pótlék előirányzata javára.

A fentiekben vázolt új rendelkezés szigorít a korábbi szabályozáson, mivel a támogatás végleges elvesztését jelenti mindaddig, míg a 16. évet betöltött gyermek igazolatlan mulasztásai fennállnak.

A változás célja, hogy a gyermekek és szüleik számára egyértelművé tegye a rendszeres iskolába járás szükségességét és fontosságát, amit a gyermekvédelemben dolgozó szakemberek eddig is és továbbra minden eszközzel tudatosítanak az érintettekben.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

Bezár a NOBU Budapest
Február 15-én ideiglenesen bezár a NOBU Budapest ikonikus étterme. A döntés hátterében egy 1,5 milliárd forintos átfogó felújítás áll, amelynek célja,…

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

140774

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés