10 jó tanács a hatékony, mérhető fejlődést hozó nyelvi képzés biztosításához
A 2012. január 1-jével hatályba lépő új szakképzési hozzájárulásról szóló törvény megvonta a munkáltatóktól azt a költségcsökkentési lehetőséget, hogy a kötelezően fizetendő szakképzési hozzájárulás egy részét saját munkavállalóik (nyelvi) képzésére fordítsák. E lehetőség megszűnésének és a válság miatt egyébként is csökkenő képzésre fordítható keretnek köszönhetően 2012-től még fontosabb, hogy a nyelvi képzéseket a lehető leginkább költséghatékony és mérhető módon szervezzük.
Ehhez nyújt most segítséget a NYESZE (Nyelviskolák Szakmai Egyesülete), egy független, országos szakmai szervezet, amely Európai Nyelvi-díjat nyert minősítési rendszert működtet. Tagjai kizárólag olyan nyelviskolák lehetnek, amelyek a szigorú minősítési követelményeknek megfelelnek. Jelenleg országosan közel 50 “Minősített nyelviskola” van.
Milyen szempontokra figyeljünk, ha 100%-ig megtérülő nyelvi képzést szeretnénk?
1. Nem elég, ha keresünk egy nyelvtanárt, aki számlát tud adni az oktatásról! A vállalati nyelvoktatásnak továbbra is meg kell felelnie a vonatkozó hatályos jogszabályoknak.
2. Válasszunk regisztrált és akkreditált nyelviskolát!
3. Ellenőrizzük a referenciákat!
4. Ne csak az ár legyen a döntő szempont!
5. Minőségbiztosítás. Válasszunk Minősített Nyelviskolát!
6. Fontos a nyelvi célok és igények pontos meghatározása.
7. Ne feledkezzünk meg lehetséges pályázati finanszírozási lehetőségek feltérképezéséről!
8. Olyan nyelviskolát válasszunk, amely az adminisztráció terheinek nagy részét leveszi a vállunkról.
9. Fontos a nyelvoktatás eredményességének mérését előre tisztázni!
10. Olyan nyelviskolát válasszunk, amely rugalmasan alkalmazkodik a mi iparágunk, cégprofilunk, munkarendünk speciális elvárásaihoz, a konkrét céljainkhoz.
A Nyelviskolák Szakmai Egyesülete szaktanácsadással áll rendelkezésre, amely megkönnyíti a nyelviskolákkal kapcsolatos választást és jogorvoslati javaslattal segít abban az esetben, ha esetleg egy nem körültekintően választott, problémás nyelviskolával lenne jogi vita.
Nyelviskolák Szakmai Egyesülete:
www.nyelviskola.hu E-mail: nyesze@t-online.hu
A Minősített nyelviskolák listája:
http://www.nyelviskola.hu/cgi-bin/nyelviskola/index.cgi?from=0&view=iskolakereso