A régi zene kedvelői számára egy igazi csemegét kínál a Miskolci Szimfonikus Zenekar április 2-i koncertje. Az este 7 órakor kezdődő hangversenyen számos népszerű darabot meghallgathatunk a barokk kor remekei közül, így például Bach h-moll szvitjét, egy Händel és egy Corelli Concerto grossot, valamint a dallamos alkotásairól ismert Pergolesi, Concerto in sol című művét. A közkedvelt műveket felvonultató koncert nem csupán a barokk zene elkötelezett híveinek, de minden érdeklődőnek kellemes időtöltést kínál. A koncerten szólistaként közreműködik Siklósi Tamás, a zenekar I. fuvolása, a zenekart pedig Kovács László vezényli. Jegyár: 1600 Ft.
2012. április 2. hétfő 19 óra
Barokk-est
Művészetek Háza, Miskolc
NÉPSZERŰ ZENEI ESTÉK
Händel: Concerto grosso
Corelli: Concerto grosso
Pergolesi: Concerto in sol
Bach: h-moll szvit
Miskolci Szimfonikus Zenekar
Fuvola: Siklósi Tamás
Vezényel: Kovács László
Siklósi Tamás
Fuvolaművész, fuvolatanár. Fuvolatanári, majd fuvolaművészi diplomáját a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen szerezte, Miskolcon illetve Budapesten. Tanárai jeles magyarországi és európai művésztanárok voltak: dr. Schultz Györgyné zeneiskolai tanár, Vass Mária fuvolaművész, a budapesti Operaház fuvolistája, Tősér Dániel főiskolai tanár, Matuz István Kossuth-díjas fuvolaművész, főiskolai tanár, Mario Ancilotti fuvolaművész, a Római Rádió zenekarának első fuvolása, Dr. Csetényi Gyula professzor „emeritus”.
Siklósi Tamás tősgyökeres miskolci, eltökélt lokálpatrióta. Már közel 30 éve a Miskolci Szimfonikus Zenekar első fuvolistája. Emellett közép- és felsőfokon oktatja a zenét tanuló ifjúságot, és időről időre számos szólófellépéssel is próbára teszi önmagát.
Kovács László
Kovács László a Miskolci Szimfonikus Zenekar művészeti vezetője. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán végzett karmester és harsona szakon, majd a moszkvai Csajkovszkij Konzervatóriumban és a Nagyszínházban tanult Jurij Szimonovnál. 1985-ben elnyerte a Doráti Antal által alapított Ferencsik János emlékdíjat, és a Royal Philharmonic Orchestra meghívására egy hónapot töltött Londonban.
A Magyar Állami Operaházban 22 éves korában mutatkozott be karmesterként, és ugyancsak ekkor kezdődött miskolci pályafutása is: Mura Péter mellett volt betanító karmester a Miskolci Szimfonikus Zenekarnál. 1984-től a Miskolci Szimfonikus Zenekar művészeti vezetője. 1985 és 1998 között rendszeresen dolgozott a Pro Brass együttessel, 1993-ban a londoni Abbey Road stúdióban felvételt is készített velük. 1998-tól 2004-ig a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának karmestere, 2004-től 2008-ig első karmestere.
1981-től 2007-ig tanított a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen. 1989 és 1999 között művészeti vezetője volt a nyírbátori nemzetközi zenei tábornak. Évente 70–80 hangversenyt vezényel. Több mint 50 lemez- és televíziófelvétele készült, a világ számos országában fellépett, Európán kívül Ázsiában, Amerikában és a Közel-Keleten is. Rendszeres zongorakísérője volt Marton Éva dal- és áriakoncertjeinek. Több nemzetközi karmesterverseny zsűrijében részt vett. A párizsi Conservatoire-ban több karmester mesterkurzust tartott.
2009-ben nyílt pályázat győzteseként Kovács László lett az ELTE Művészeti Együtteseinek művészeti igazgatója.
1989-ben Liszt-díjat, 1993-ban Bartók-Pásztory díjat, 1996-ban Pro Urbe Miskolc díjat, 1998-ban a Magyar Rádió eMeRTon díját az év legjobb produkciójáért, 2004-ben Miskolci Múzsa díjat, 2007-ben a Magyar Köztársaság Érdemes Művésze kitüntetést kapott.