2024. 11. 23. szombat

Kelemen, Klementina
1 EUR 411 HUF
1 GBP 494 HUF
Kezdőlap » Kultúra » Kultúra » Népszerű melódiák a március 14-i koncerten

Népszerű melódiák a március 14-i koncerten

Sztravinszkij varázslatos mesevilága, Schubert legnépszerűbb dallamai és Dubrovay sokszínű hangszerelésű zongoraversenye elevenednek meg a Miskolci Szimfonikus Zenekar március 14-i koncertjén. A zongoraverseny szólistája a fiatal, de már számos nemzetközi versenyt megnyert Holics László zongoraművész lesz. A zenekart Kovács László vezényli.

2012. március 14. szerda 19 óra

Művészetek Háza, Miskolc

MESTERBÉRLET

Schubert: Rosamunda – Nyitány

Dubrovay László: III. zongoraverseny

Schubert:  IV. c-moll szimfónia

Sztravinszkij: Tűzmadár – szvit

Miskolci Szimfonikus Zenekar

Zongora: Holics László

Vezényel: Kovács László

Holics László

Zongora tanulmányait a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen végezte Zempléni Kornélnál, Szokolay Balázsnál és Némethy Attilánál. 2000 tavaszi félévében ösztöndíjasként tanult az Egyesült Államokban, a Texas Christian University-n, José Feghali-nál. 2005-től a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Doktori Iskolájának hallgatója.

Számos nemzetközi zongoraverseny helyezettje, többek között Csehországban 1992-ben, 1993-ban és 1994-ben II. díjat, 1996-ban III. díjat, Spanyolországban 1995-ben II. díjat, 1996-ban Marokkóban II. díjat, 1995-ben Japánban I. díjat szerzett. 1998-ban megnyerte a Yamaha Music Foundation által a Zeneakadémia hallgatói számára megrendezett zongoraversenyt.

2008-ban zongorakísérőként korrepetitori különdíjban részesült a székesfehérvári II. Országos Gregor József Énekversenyen. 2006 tavaszi félévében Szokolay Balázs helyetteseként zongora főtárgyat tanított a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen. 2004-től  2008-ig a minden nyáron megrendezett Tamási Nemzetközi Zongora Mesterkurzus tanára volt. Jelenleg a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karának zongora főtárgy-tanára.

A koncertezés és tanítás mellett érdeklődési körébe tartozik az improvizáció és a kompozíció: prózai és verses előadóestekhez számos alkalommal írt ill. improvizált kísérőzenét, négy színházi előadáshoz pedig szimfonikus kísérőzenét komponált. Zongoraátiratai között Kodály Zoltán tíz vegyeskari művének feldolgozása is szerepel.

 

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

Mindenhol szükség van tanárokra!
Kétség nem fér ahhoz, hogy az oktatás és vele együtt a tanárok helyzete és megítélése volt már jobb is az elmúlt évtizedekben, viszont ez nem jelenti …

További cikkek

Üdv a pénzügy világában!
Az iskolás évek alatt sokan abszolút távol érezzük magunktól a matematikával összefüggő tantárgyakat, aztán a felnőtt életünkben mégis pénzügyekkel, s…

Facebook

Időjárás

Karikatúra

furesz

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

– Hogy hívják a mexikói rigót?
– ???
– Rodrigó!

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp