2024. 11. 26. kedd

Virág
1 EUR 411 HUF
1 GBP 492 HUF
Kezdőlap » Közélet » Köztünk szólva » Nyílt levél a Békemenet 2012 Egyesület vezetőihez

Nyílt levél a Békemenet 2012 Egyesület vezetőihez

Kedves Barátaim! Tisztelt Békemenet 2012 Egyesület!

Mindannyian tudjuk, hogy nemzetünk nagyon nehéz helyzetben van. A kommunista diktatúra öröksége, az elmúlt 22 év, azon belül is a 2002 és 2010 közötti időszak elképesztő pusztítása, a jelenlegi kormány hibái, valamint a nemzetközi környezet megromlása soha sem látott harapófogóba szorították a magyarságot. Ebben a helyzetben a politika szerepe sokszor korlátozottabb, mint a civil társadalomé. A nemrégiben megtartott százezres Békemenet annak volt példája, hogyan tud egy adott ügy mellett erőt felmutatni a civil társadalom. A „Nem leszünk gyarmat!” jelige jelentősége ráadásul a meneten résztvevőknél jóval szélesebb társadalmi réteg óhaját jelenítette meg. Mondhatnám úgyis, a nemzeti minimumot.

A hazánkra indokolatlanul nehezedő nyomás azonban a menet óta nem hogy enyhült volna, hanem inkább erősödött. Az Európai Parlament elítélő határozata vagy az Európai Bizottság legújabb, példátlan döntése, amely már a kohéziós támogatások megvonásával fenyegette meg Magyarországot, mind azt bizonyítják, hogy a politika jelenleg is társadalmi segítségre szorul. A civil társadalomnak meg kell mozdulnia. A kérdés az: hogyan? Egy újabb nagy felvonulás erőt adó esemény lenne, de minden bizonnyal ugyanúgy hidegen hagyná Brüsszel urait, ahogy az előző is. Véleményem szerint ezért a társadalmi akarat, a nemzeti összefogás, a civil erő felmutatásának egyetlen egy életképes megoldása jöhet szóba: az europaktumról szóló népszavazás kiírása.

2003-ban a társadalom ugyan döntött a csatlakozásról, de emlékezhetünk rá, hogy milyen színvonalú tájékoztatás mellett született a döntés. Nyugodtan kijelenthetjük, hogy egy antidemokratikus kampány után szinte betoloncolták hazánkat a közösségbe. De ha el is fogadjuk ennek a döntésnek a legitimitását, a helyzet azóta jelentősen megváltozott. A lisszaboni szerződés, de különösen a mostani europaktum az általunk vágyott Nemzetek Európája helyett az Európai Egyesült Államok felé tett egyértelmű és visszafordíthatatlan lépések. Mondjuk ki egyértelműen: mi nem ilyen Európát akarunk, de akik 2003-ban igennel szavaztak, azok sem erre mondtak igent. Vagyis az új Európához való csatlakozásunknak nincs legitimitása.

A 2010-es kampányban még senki sem beszélt europaktumról, így egyetlen egy párt sem kaphatott a mai Országgyűlésben felhatalmazást arra, hogy ebben a kérdésben a támogatói, a társadalom megkérdezése nélkül döntsön. A döntés súlya ugyanis olyan, ami megköveteli a széles társadalmi legitimitást. Ez jelen esetben nem lehet más, mint népszavazás. Írország példája, amely népszavazást fog tartani, ékes bizonyítéka annak, hogy felelős vezetők hogyan döntenek. Tisztában vagyok azzal, hogy a jelenlegi alaptörvény egy ilyen népszavazás kiírását nem teszi lehetővé, de egyben képmutatónak is tartom az ilyen érvelést. Akik ezzel védekeznek, azok ugyanis egy technikai ürügy mögé bújva szolgáltatják ki hazánkat annak a jövőnek, amely ellen a Békemenet felvonult: a gyarmati sorsnak. A Jobbik ezért nyújtott be módosító javaslatot az Alaptörvényhez, amely lehetővé tenné, hogy nemzetközi szerződésekhez való csatlakozásról és kilépésről Magyarország népszavazást tarthasson. A javaslat ott van az Országgyűlés előtt.

Egy párt egy civil szervezettől csak kérni tud. Én ezért kérem Önöket, hogy felelősségük tudatában cselekedjenek felelősen. Tudom, hogy az Egyesület vezetői deklaráltan is szimpatizánsai, tagjai a kormánypártoknak, de ettől még az Egyesület egy civil szervezet, amely mögött ott van egy százezres civil tömeg, amely nem akar gyarmati Magyarországot. Vannak helyzetek, amikor a saját pártjainkra is nyomást kell gyakorolni. Amikor valóban szükség van a civil kurázsira. Azt hiszem, ez most az Önök kötelessége és felelőssége. Kérem ezért, hogy az Egyesület szólítsa fel a kormányt a népszavazás kiírására az europaktum ügyében. Ez ugyanis nem pártügy, hanem nemzeti ügy. Sajnos jelenleg csak a Jobbik képviseli, de Önök előtt ott a lehetőség, hogy mindezt szélesebb társadalmi üggyé tegyék. Álljanak az élére a népszavazási kezdeményezésnek! Kérem Önöket, ne térjenek ki a történelem kihívása elől!

Tisztelettel és reménnyel:

Vona Gábor
elnök
Jobbik Magyarországért Mozgalom
Jobbik Médiaosztály media@jobbik.hu

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

A Rotary Ifjú Zseni idei nyertesei
Augusztusban fölszállt a fehér füst…, a sok-sok pályázó közül megtaláltuk azt a három tehetséges fiatalt, akik ebben az évben megnyerték pályázatunkat…

További cikkek

Facebook

Időjárás

Karikatúra

furesz

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

– Hogy hívják a mexikói rigót?
– ???
– Rodrigó!

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp