2026. 07. 11. szombat

Nóra, Lili

1 EUR 356 HUF
1 GBP 419 HUF
Kezdőlap » Gazdaság » Gazdaság » Az idei a Shinwa éve
12232-az-idei-a-sinva-eve

Az idei a Shinwa éve

A gazdasági válságot követően több, autóipari beszállítással foglalkozó cég ment tönkre Európában. A leépítések a Magyarországon működő vállalkozásokat sem kímélték. A Shinwa Magyarország Precíziós Kft a kezdeti visszaesést követően meg tudta növelni piaci részesedését, és dinamikusan növeli dolgozói létszámát is. Abban bízunk, hogy 2012 is a Shinwa éve lesz! – mondta mai sajtótájékoztatóján Bottyán Zsolt, a miskolci cég igazgatója.

A Shinwa Magyarország Precíziós Kft-t 1998. február 16-án alapította meg a japán tulajdonú Shinwa Company Limited (2004-től Shinwa International Holding Ltd.). Észak-Magyarországon a Shinwa cégcsoport beruházása különös jelentőségű volt, ugyanis a társaság megalapítása és a jelentős beruházásokkal létrejövő gyár tekinthető a külföldi tőke első megnyilvánulásának ebben a régióban. Az anyavállalat célja a magyarországi beruházással az európai partnerek jobb, hatékonyabb, gyorsabb kiszolgálása volt.

A miskolci gyáregységben több részleg üzemel: összeszerelő üzem, műanyag-feldolgozó üzem, festő üzem és lézergravírozó üzem.

A Shinwa Kft. a kezdetektől második körös autóipari beszállítóként működik. A vállalkozás kezdetben személygépkocsik szórakoztató elektronikai berendezéseinek, azaz kazettás lejátszóinak mechanikai főegységeit, alkatrészeit gyártotta, illetve szerelte össze. Ma már főként a műszerfal részét képező cd lejátszó- és klímavezérlő előlapok és a hozzájuk tartozó gombkészletek fröccsöntésével foglalkozik a társaság, amelyeket a legmodernebb autóipari szabványoknak megfelelő felületkezelést (festés, lézerezés, tamponnyomás) követően készre szerel.

A cég legnagyobb külső vevői: Continental Automotive Czech Republic, Panasonic Automotive Systems, Behr-Hella Thermocontrol GmbH, Leopold Kostal GmbH & Co., Delphi Automotive Systems – Portugal SA, Flextronics International Kft és az Alpine Európai Elektronikai Ipari Kft.

A Shinwa Magyarország Precíziós Kft. gyártja és szereli az előlapokat az alábbi autókba:  Mercedes A,B, C és E osztály, Smart, Skoda Octavia, Skoda Suberb, Fiat Punto Evo, Fiat Doblo, Fiat Ducato, Opel Zafira, Toyota Avensis, Honda Civic.

Az igazgató beszélt arról is: hogy a járműipar területén tapasztalható dinamikus fejlődés következtében stratégiai cél a folyamatos piaci részesedés növelése, az új termékekhez kapcsolódó megrendelések megszerzése, amellyel párhuzamosan az infrastrukturális háttér és a géppark, valamint a foglalkoztatotti létszám folyamatos bővítése valósulhat meg. 2009-ben gyárunkban 357-en dolgoztak, jelenleg már 800 alkalmazottal üzemel a Shinwa, és a felvételek folyamatosak. Terveink szerint az új termékek bevezetésével az összeszerelő üzemben újabb műszakok indítása válik szükségessé, ezzel ismét bővíthetjük a dolgozói létszámot, új munkahelyeket teremthetünk. A beruházásokra, fejlesztésekre fordított források 2010-2011-ben együttesen meghaladták az 5 millió dollárt (1.1 millárd forintot), 2012-ben pedig további 1.5 millió dollárt (megközelítőleg 350 millió forintot) fordítunk ilyen célra.

 

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés