2026. 04. 30. csütörtök

Katalin, Kitti

1 EUR 365 HUF
1 GBP 421 HUF
Kezdőlap » Hírek » B.A.Z.-megyei hírek » Zöld Nyíl: Egy hete indult a villamosközlekedés Felső-Majláthig
zold-nyil-villamos

Zöld Nyíl: Egy hete indult a villamosközlekedés Felső-Majláthig

Egy hete indult el az első, utasokat is szállító villamos Felső-Majláthig, a villamospálya meghosszabbított szakaszán. Az ünnepi éjféli első járat után a közlekedés mind a mai napig fennakadás nélkül megy a teljes vonalon: a Tiszai pályaudvar és Felső-Majláth –egyelőre- ideiglenes végállomása között. A Felső-Majláthig közlekedő utasoknak tehát az ideiglenesen kialakított végállomáson kell leszállniuk.

Az első hét felső-majláthi tapasztalatai kedvezőek, az MVK Zrt. kollégái a reggeli csúcsidőszakokban vizsgálták a villamosok közlekedését és a menetidő tarthatóságát: mindkét irányban ütemes a közlekedés, a menetidő tartása nem okoz gondot. Az utasforgalmi adatok alapján egy hét elteltével az tapasztalható, hogy többen választották a villamost az 1-es és 1A-s autóbusz járatok helyett.

A közúti közlekedés egy rövid szakaszon keresztezi a villamosközlekedést, ez szintén új eleme a felső-majláthi közlekedési rendszernek, de itt sem történt fennakadás. Kaptunk azonban észrevételt, miszerint a közúton közlekedők nem veszik figyelembe, hogy Diósgyőrben a Nagy Lajos király útja – az új forgalmi rend szerint – zsákutca lett, és az utcába behajtva a most fával beültetésre kerülő parkon keresztül (sokszor a város felé jövő forgalommal szemben) hajtanak tovább Lillafüred irányába. Ismételten felhívjuk az autóval közlekedők figyelmét, hogy fokozott figyelemmel közlekedjenek a felső-majláthi végállomás környékén.

 

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141694

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés