A hazai privát pénzintézetek arról számoltak be, hogy a vagyonos réteg fokozottan keresi a megfelelő befektetési lehetőségét. Az elmúlt egy évben a külföldre mentett pénzek mértéke ismét megerősödött.
Hazánkban és az egész világon megfigyelhető jelenség, hogy a leggazdagabb réteg, aki az egyre eladósodottabb magyar állammal szemben folyamatosan növeli vagyonát, igyekszik minél biztonságosabb befektetési lehetőséget találni maga számára.
Míg a 2011-es legutóbbi offshore-amnesztia során csak 7 milliárd forintnyi vagyon jött vissza hazánkba, vélhetően mintegy 3 ezer milliárd forintnyi magyar magánvagyon még mindig külföldön parkol – olvasható a Figyelő aktuális számában. Ennek egy része papíron is magán -, más része céges vagyon.
2008 vége, majd 2009 eleje után, – amikor is a forint rendkívül gyenge árfolyamon, 300-315 forint között mozgott, – ismét növekvő igény mutatkozik a külföldi megoldások iránt. Ez a tendencia a magán-nyugdíjpénztári vagyonok „államosítása” óta tart, hiszen az olyan kormányötletek, mint vagyonadó, luxusadó, stb. a leggazdagabbakat lépésre készteti.
A szigorodó nemzetközi törvények egyre jobban megnehezítik a külföldi off-shore cégekbe menekített vagyonok tulajdonosainak dolgát. Így több magyar pénzügyi szolgáltató vélekedik úgy, hogy a külföldi magyar pénzekből haza fog csordogálni, vagy legalább is megáll az elvándorlás, és a magyar pénzügyi szektor végezheti gazdagjainak vagyon kezelését – számol be a Figyelő.
A vagyonos réteg várhatóan rendkívül potenciális részét fogja képezni a nemesfém piacnak, az igény és a kínálat nagyszerű találkozásának köszönhetően. Számukra tökéletes megoldást nyújt, pénzügyi igényeiket az abszolút kielégítheti a biztonságot és értékállóságot garantáló befektetési arany és ezüst. Mindemellett rendkívül vonzó tényező lehet számunkra az is, hogy ez teljes mértékben legális módja a vagyonmegőrzésnek.