Kazincbarcika – Újabb tárlat nyílt a Városi Kiállítóteremben, ezúttal a Rajztanárok Zempléni Alkotó Körének jubileumi kiállítása látható november 25-ig.
Éppen 35 éve alakult az a szakmai közösség, melynek ötletgazdái sárospataki és környékbeli rajzpedagógusok voltak. Azóta már közel 30 művészt számlál a közösség, Ózdtól Miskolcon át Sátoraljaújhelyig, számtalan városban élő és alkotó középiskolai vagy általános iskolai tanár a tagjuk. Az alapítók szándéka az volt, hogy az alkotni vágyó rajzpedagógusok tevékenységéhez szervezett keretet és szakmai fórumot teremtsenek.
A kör tagjai 2 hetente találkoznak, ilyenkor egész nap együtt rajzolnak, festenek, elmélyülten alkotnak, beszélgetnek. Emellett a nyári művésztelepeken is aktív résztvevők, kiterjedt hazai és nemzetközi kapcsolatokkal bírnak.
A kapocs: az ecset és a ceruza
A Rajztanárok Zempléni Alkotó Körének tagjai saját munkáikkal, egyéni és közös kiállításokon vesznek részt, de a Miskolci Téli Tárlaton, a Zempléni Nyári Tárlaton és a Magyar Rajztanárok Országos Egyesülete által szervezett kiállításokon is gyakran láthatóak műveik. A csütörtökön Kazincbarcikán nyílt tárlat a 35 éves jubileum kapcsán utazza körbe a megyét, hiszen korábban már látható volt Sárospatakon, Sátoraljaújhelyen és Miskolcon is.
A barcikai kiállítást Schlosserné Báthory Piroska, a kör egyik tagja nyitotta meg, kísérő műsort pedig a Kodály Zoltán Alapfokú Művészetoktatási Intézmény növendékei és tanárai adtak.
A tárlatot vezetőjük Goda Gertrúd szavai így összegezték: „…a kiállított festmények és rajzok a művészek lelkének kitárulkozásai, vagyis mi is jelen vagyunk a galéria falai között, lélekben legalábbis.
A képzőművészet is olyan, mint a zene, lelkünk belső hangját kell hallani és akkor megjön az ihlet, és folyamatosan kell gyakorolni, mindig csiszolni tudásunkat.”