2026. 04. 16. csütörtök

Csongor

1 EUR 365 HUF
1 GBP 419 HUF
Kezdőlap » Hírek » Kék-Hírek » Hajléktalanokat zsarolt
royal_magazin_PNG

Hajléktalanokat zsarolt

Kettő rendbeli, súlyos fenyegetéssel elkövetett zsarolás bűntettének, és más bűncselekmény elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat nyomozást egy 39 éves ózdi férfivel szemben az Ózdi Rendőrkapitányság.

Az Ózdi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztály nyomozóinak felderítése alapján a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság Akció Alosztályának járőrei fogták el azt a 39 éves ózdi férfit, aki a rendelkezésre álló információk alapján rablással és hajléktalanok sérelmére elkövetett zsarolással gyanúsítható.

A férfi Ózdon élő hajléktalanokat félemlített meg, testi épség és élet elleni bűncselekmények elkövetésének kilátásba helyezésével őket koldulásra kényszeríttette. A hajléktalanok a helyi bevásárlóközpontok környékén koldult pénzből – a gyanúsított utasítására – étel, illetve italféleségeket vásároltak, amiket át kellett adniuk zsarolójuknak.

A férfit – kihallgatását követően – az Ózdi Rendőrkapitányság őrizetbe vette, az Ózdi Városi Bíróság pedig előzetes letartóztatásba helyezte. Ennek oka, hogy a gyanúsított a sértetteket személyesen ismeri, így tartani lehet azok befolyásolásának és megfélemlítésének veszélyétől. Emellett fennáll a veszélye annak is, hogy szabadlábon hagyása esetén újabb, hasonló, szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekményt követne el. Figyelemmel továbbá a bűncselekmények tárgyi súlyára, a kiszabható büntetési tétel nagyságára, kiemelkedően nagy társadalomra veszélyességére, megalapozottan feltehető, hogy a hatóság elől elrejtőzne, és az eljárási cselekményeknél a jelenléte másképpen nem lenne biztosítható.

Amennyiben a bíróság a büntetőeljárás végén bizonyítottnak találja a gyanúsított terhére rótt cselekmények elkövetését, úgy a terhelt akár több mint 8 évig terjedő szabadságvesztésre is számíthat.

Az Ózdi Rendőrkapitányság tájékoztatása alapján

B-A-Z. MRFK Kommunikációs Iroda

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141310

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés