2026. 06. 29. hétfő

Péter, Pál

1 EUR 354 HUF
1 GBP 411 HUF
Kezdőlap » Hírek » Kék-Hírek » A „jóhiszemű” elkövető esete
royal_magazin_PNG

A „jóhiszemű” elkövető esete

Az elmúlt hétvége egyik reggelén egy Mezőkövesdi lakos kerékpárra pattant, és édesanyjához sietett. Villámlátogatása csak pár perces volt, ezért kerékpárját a lépcsőházhoz tartozó parkoló területén elhelyezett szeméttárolónak támasztotta.

A lakás ablakából épp rálátott a kerékpárra, s ott kinézve azt látta, hogy egy fehér színű személyautó megáll a bicikli mellett, abból kiszáll egy férfi és a kétkerekűt felteszi az autó tetejére, majd elhajt. Mire a féri a lépcsőházban leért, járművének már csak hűlt helyét találta. Azonnal bejelentést tettek a Mezőkövesdi Rendőrkapitányságon.

A rendőrkapitányság ügyeletese az Önkormányzat támogatásával kiépített térfigyelő rendszer felvételeit visszanézve felfigyelt egy nagyon lassan közlekedő Lada típusú személygépkocsira. Tetőtere ekkor még üres volt. Ezt követően egy rendőrjárőr autót észlelve a Ladás befordult egy kis utcán, s pár perc elteltével abból az utcából kanyarodott rá a főútra tetőterén a biciklivel. Az ügyeletes utasításait követve a gyors rendőri intézkedésnek köszönhetően hamarosan megállításra és igazoltatásra került egy helyi férfi, akinek Lada típusú személygépkocsija tetőcsomagtartóján még ott volt a keresett kerékpár.

Az autós azzal érvelt, hogy mivel a kerékpár lezáratlanul a szeméttárolónak volt támasztva, ő abban a hiszemben vitte el, hogy az már nem kell senkinek. „Jóhiszeműen” járt el, hiszen míg kötözőt keresett a rögzítéshez az ideig sem szólt hozzá senki. „Ha úgy veszem, akkor az illető miatt kerültem ebbe a helyzetbe, aki lezáratlanul otthagyta a kukánál a kerékpárt” – mondta.

A mezőkövesdi rendőrök az érvelések ellenére az autóst előállították, és gyorsított bírósági eljárás lefolytatása céljából őrizetbe vették. A bíróság a „jóhiszemű” tolvajt 35.000 Ft pénzbírság megfizetésére kötelezte.

A Mezőkövesdi Rendőrkapitányság tájékoztatása alapján

B-A-Z. MRFK Kommunikációs Iroda

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés